Lubelska Sztafeta dla Powstańców Warszawskich

1 sierpnia odbędą się społeczne obchody upamiętniające 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, organizowane w Lublinie. Już o godzinie 14:30 pobiegnie Sztafeta dla Powstańców Warszawskich. Organizatorzy informują 63 odcinkach biegowych. Ponadto przygotowany został okolicznościowy piknik rodzinny. Liczba uczestników jest nielimitowana, zgłoszenia do biegu przyjmowane są pod nr tel. 782-072-227. Każdy odcinek będzie miał około 300 m …

Czytaj dalejLubelska Sztafeta dla Powstańców Warszawskich

City Talks. Powstał audioprzewodnik po Lublinie

Turystyka z pomocą smartfonów? Firma City Talks przygotowała specjalną aplikację dla turystów, która składa się z krótkich nagrań audio opowiadających o ważnych lokalizacjach polskich miastach. Teraz obsługuje także Lublin.

„Zanim Odejdziesz” – publikacja KUL

Teologowie KUL chcą zachęcić Polaków do pozostania w kościele, w tym celu wydali publikację, która ma udowodnić, dlaczego decyzję o apostazji należy przemyśleć. Publikacja nosi nazwę „Zanim odejdziesz… Kilka słów do osób rozważających wystąpienie z Kościoła katolickiego”

List od czytelnika: „Park Ludowy to beton za 44mln”

List od czytelnika: Park Ludowy przez lata, jeśli nie dekady straszył Lublinian. Był zapuszczony i zaniedbany, wieczorami przesiadywały w nim pijaczki a kobiety bały się go na tyle, że wolały iść na około niż przez Park znany swego czasu z obecności w nim ekshibicjonistów. Jednakże czy rewitalizacja parku powinna kosztować 44mln zł? Czy naprawdę nasze miasto stać na takie olbrzymie wydatki? I co ważniejsze: W co poszły te pieniądze, skoro park poza kładką zdecydowanie nie powala?

Skoki narciarskie: trener reprezentacji Polski podał skład na Mistrzostwa Świata w Lotach

Mistrzostwa Świata w Lotach rozpoczną się 10 i zakończą 13 grudnia. Trener Michal Doleżal skład Polaków na mistrzostwa świata w lotach narciarskich ogłosił w miniony weekend. Decyzją Czecha w Planicy zaprezentują się Stoch, Kubacki, Żyła oraz Klemens Murańka, Andrzej Stękała i Aleksander Zniszczoł. Terminarz Mistrzostw Świata: – czwartek, 10 grudnia (10.12.2020)13:30 – oficjalny trening16:00 – kwalifikacje …

Czytaj dalejSkoki narciarskie: trener reprezentacji Polski podał skład na Mistrzostwa Świata w Lotach