Wybory w Gminie Puławy – kandydaci

Wczoraj ogłoszono kandydatów na nowego Wójta. Wybory w Gminie Puławy zostaną przeprowadzenie z powodu utraty tego stanowiska przez Krzysztofa Brzezińskiego, winnego niedopełnienia obowiązków w czasie wylania rzeki Klikawki.

Premier Mateusz Morawiecki wyznaczył termin przedterminowych wyborów na urząd Wójta Gminy Puławy na 20 czerwca. O urząd zawalczy czterech kandydatów. Żaden z nich nie jest kandydatem partyjnym.

Sąd Okręgowy w Lublinie uznał wójta gminy Puławy za winnego niedopełnienia obowiązków w trakcie wylania rzeki Klikawka. W wyniku klęski żywiołowej ucierpiało wielu rolników, jednak Wójt nie podjął żadnych działań. Zrobiła to potem dopiero Państwowa Straż Pożarna. Od marca obowiązki Wójta Gminy przejął Kamil Lewandowski.

Kandydatów jest czterech. Będą to: p.o. Wójta Kamil Lewandowski z komitetu „ZGODNIE NAD WISŁĄ”, , Marzanna Kamola, z komitetu „DWA BRZEGI-WSPÓLNA SPRAWA”, Renata Molenda z komitetu „RAZEM DLA GMINY PUŁAWY” oraz Małgorzata Piwowarek z komitetu „SPRAWIEDLIWIE W PRZYSZŁOŚĆ”.

Wybory w Gminie Puławy odbędą się już 20 czerwca.