Beata Kozidrak skazana za jazdę pod wpływem

Beata Kozidrak została skazana za jazdę pod wpływem alkoholu. Wokalistka musi zapłacić 70 tys. zł. Sąd orzekł także 5-letni zakaz kierowania samochodami.

Wokalistka zespołu ,,Bajm” jesienią ubiegłego roku została zatrzymana w Warszawie po tym jak prowadziła samochód pod wpływem alkoholu. 29 października odbyła się rozprawa w tej sprawie. Sąd Rejonowy Warszawa Mokotów wydał wyrok uznają ją za winną. Piosenkarka otrzymała karę sześciu miesięcy prac społecznych po 12 godzin miesięcznie, zakaz prowadzenia samochodu przez pięć lat i 10 tysięcy złotych grzywny. Kozidrak odwołała się od wyroku, uznając go za zbyt „surowy”. Odwołanie wniosła również prokuratura, bo oceniła, że wysokość kary była za mała.

Kolejna rozprawa odbyła się w dniu jej 62. urodzin. 4 maja Beata Kozidrak pojawiła się przed budynkiem Sądu w towarzystwie mecenas Żbikowskiego z kancelarii Marcina Mamińskiego. Wokalistka podczas procesu przyznała się do winy, przeprosiła i wyraziła skruchę. Jak podaje ,,Fakt Kozidrak powiedziała, że jej czyn był karygodny.

To, co zrobiłam, było karygodne i nie powinno się wydarzyć i mam tego świadomość. Jest mi przykro i wiem, że z tą świadomością będę musiała żyć przez długie lata.

miała powiedzieć gwiazda Bajmu

Beata Kozidrak usłyszała wyrok za jazdę po alkoholu

Sąd orzekł wobec gwiazdy ,,Bajmu” karę pięcioletniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz ukarał ją 200 stawkami dziennymi w wysokości 250 zł każda (50 tys. zł). Kozidrak ma też zapłacić 20 tys. zł świadczenia na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Prokuratura uznała, że wyrok jest zbyt łagodny. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie zapowiedziała, że prokuratura złoży sprzeciw wobec wydanego wyroku.

W ocenie prokuratury orzeczona przez sąd rejonowy dla Mokotowa kara jest rażąco łagodna, a jako taka nie spełni stawianych jej celów. 

– przekazała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz

 • Piknik z zawodnikami LUK Politechniki Lublin

  Piknik z zawodnikami LUK Politechniki Lublin

  W sobotę 7 maja odbędzie się w Lublinie piknik z siatkówką. Będzie można zdobyć autograf występujących w PlusLidze siatkarzy LUK Politechniki Lublin. Piknik zorganizowany zostanie na terenie Centrum Sportowo Rekreacyjnego Politechniki Lubelskiej. W planie są turniej siatkówki plażowej podczas którego zawodnicy lubelskiego klubu zagrają z kibicami, zdjęcia z zespołem, autografy, zabawy dla dzieci czy trening z…

 • Sondaż IBRiS: wzrost poparcia dla PiS i Lewicy

  Sondaż IBRiS: wzrost poparcia dla PiS i Lewicy

  Według najnowszego sondażu pracowni IBRiS, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałaby je Zjednoczona Prawica uzyskując 35,9 proc. poparcia. Sondaż IBRiS przeprowadzony został na zlecenie Radia ZET. Rządząca Zjednoczona Prawica odnotowała wzrost poparcia o 1,7 pkt. w porównaniu z poprzednim badaniem tej pracowni. Drugie miejsce w sondażu zajęła Koalicja Obywatelska. Na KO zagłosowałoby…

 • Fałszywe SMS od podszywających się pod PGE

  Fałszywe SMS od podszywających się pod PGE

  Oszuści podszywający się pod PGE wysyłają SMS z informacjami o niedopłacie za prąd. Grożą przy tym jego odcięciem. Oszuści wyłudzający pieniądze przy pomocy e-maili, SMS-ów czy rozmów telefonicznych to ostatnio plaga. Znane już metody ,,na wnuczka” czy ,,na policjanta” albo próby wyłudzenia podając się za konsultanta bankowego są coraz bardziej dopracowywane. Pojawiła się nowa metoda…