Beata Kozidrak skazana za jazdę pod wpływem

Beata Kozidrak została skazana za jazdę pod wpływem alkoholu. Wokalistka musi zapłacić 70 tys. zł. Sąd orzekł także 5-letni zakaz kierowania samochodami.

Wokalistka zespołu ,,Bajm” jesienią ubiegłego roku została zatrzymana w Warszawie po tym jak prowadziła samochód pod wpływem alkoholu. 29 października odbyła się rozprawa w tej sprawie. Sąd Rejonowy Warszawa Mokotów wydał wyrok uznają ją za winną. Piosenkarka otrzymała karę sześciu miesięcy prac społecznych po 12 godzin miesięcznie, zakaz prowadzenia samochodu przez pięć lat i 10 tysięcy złotych grzywny. Kozidrak odwołała się od wyroku, uznając go za zbyt „surowy”. Odwołanie wniosła również prokuratura, bo oceniła, że wysokość kary była za mała.

Kolejna rozprawa odbyła się w dniu jej 62. urodzin. 4 maja Beata Kozidrak pojawiła się przed budynkiem Sądu w towarzystwie mecenas Żbikowskiego z kancelarii Marcina Mamińskiego. Wokalistka podczas procesu przyznała się do winy, przeprosiła i wyraziła skruchę. Jak podaje ,,Fakt Kozidrak powiedziała, że jej czyn był karygodny.

To, co zrobiłam, było karygodne i nie powinno się wydarzyć i mam tego świadomość. Jest mi przykro i wiem, że z tą świadomością będę musiała żyć przez długie lata.

miała powiedzieć gwiazda Bajmu

Beata Kozidrak usłyszała wyrok za jazdę po alkoholu

Sąd orzekł wobec gwiazdy ,,Bajmu” karę pięcioletniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz ukarał ją 200 stawkami dziennymi w wysokości 250 zł każda (50 tys. zł). Kozidrak ma też zapłacić 20 tys. zł świadczenia na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Prokuratura uznała, że wyrok jest zbyt łagodny. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie zapowiedziała, że prokuratura złoży sprzeciw wobec wydanego wyroku.

W ocenie prokuratury orzeczona przez sąd rejonowy dla Mokotowa kara jest rażąco łagodna, a jako taka nie spełni stawianych jej celów. 

– przekazała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz

 • „Pomóżmy Bohaterom” – świąteczna paczka dla Kombatantów

  „Pomóżmy Bohaterom” – świąteczna paczka dla Kombatantów

  W ramach akcji „Pomóżmy Bohaterom” – świąteczna paczka dla Kombatantów z zakupionymi darami Wolontariusze Fundacji im. Kazimierza Wielkiego razem z członkami Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręg Lubelski odwiedzili Kombatantów polskiego podziemia niepodległościowego z Narodowych Sił Zbrojnych, Armii Krajowej, Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość oraz ich rodziny z Lubelszczyzny. Przekazali Kombatantom paczki żywnościowe z produktami najwyższej…

 • Szkolili z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

  Szkolili z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

  W dniu 20 grudnia 2023 roku XXIX Liceum Ogólnokształcące w Lublinie stanęło na pierwszej linii w kształtowaniu umiejętności pierwszej pomocy przedmedycznej wśród młodych osób. W ramach innowacyjnego szkolenia, blisko 150 uczestników miało okazję doskonalić się w udzielaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz obsłudze automatycznego defibrylatora AED na profesjonalnych trenażerach. Szkolenie zostało zrealizowane przez Wolontariuszy Fundacji im. Kazimierza…

 • Szkolenie proobronne z postaw strzeleckich i bezpiecznej obsługi broni

  Szkolenie proobronne z postaw strzeleckich i bezpiecznej obsługi broni

  W ramach minigrantów na inicjatywy wolontariackie Wolontariusze Fundacji im. Kazimierza Wielkiego zrealizowali szkolenie proobronne z postaw strzeleckich i bezpiecznej obsługi broni w obrębie programu „Wsparcie Organizacji Wolontariatu w NGO – WOW w NGO!” edycja 2023, organizowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, który jest realizowany w ramach Korpusu Solidarności – Rządowego Programu…