Fałszywe SMS od podszywających się pod PGE

Oszuści podszywający się pod PGE wysyłają SMS z informacjami o niedopłacie za prąd. Grożą przy tym jego odcięciem.

Oszuści wyłudzający pieniądze przy pomocy e-maili, SMS-ów czy rozmów telefonicznych to ostatnio plaga. Znane już metody ,,na wnuczka” czy ,,na policjanta” albo próby wyłudzenia podając się za konsultanta bankowego są coraz bardziej dopracowywane. Pojawiła się nowa metoda ,,na PGE”, dzięki której oszuści wyłudzają pieniądze informując o konieczności uregulowania niedopłaty do rachunku za prąd. Jednocześnie pojawia się groźba o odcięciu dopływu energii elektrycznej. 

Ostatnio dostajemy więcej informacji o próbach takich oszustw. Problem fałszywych SMS-ów bądź faktur jest bardzo duży. Zauważamy jego zdecydowany wzrost. Głównie są to SMS-y wysyłane do szerokiego grona osób. Nie zawsze są to odbiorcy PGE. One są rozsyłane po całej Polsce i nie maja nic wspólnego generalnie z bazą klientów PGE. Jeżeli chodzi o same SMS-y wysyłane przez naszą spółkę, to są one wysyłane do naszych odbiorców, natomiast nigdy nie ma w nich linków odsyłających do strony sugerującej zapłatę.

– mówi rzecznik prasowy PGE Dystrybucja w Lublinie Karol Łukasik

Jak informuje Radio Lublin jedną z ofiar oszustów stosujących metodę ,,na PGE” padła 51-letnia mieszkanka Lublina, która straciła w ten sposób ok. 20 tys. zł.