Wojna na Lewicy? Szef lubelskich struktur zawieszony

Szef lubelskich struktur Nowej Lewicy, Jacek Czerniak został zawieszony w prawach członka partii przez Włodzimierza Czarzastego.

W sobotę 17 lipca tuż przed planowanym posiedzeniem Zarządu Nowej Lewicy przewodniczący tego ugrupowania Włodzimierz Czarzasty zawiesił sześciu członków zarządu: Tomasza Trelę, Karolinę Pawliczak, Wiesława Szczepańskiego, Wiesława Buża, Jacka Czerniaka i Bogusława Wontora. Zarząd Krajowy Nowej Lewicy obradował w sobotę bez ich udziału.

Powodem zawieszenia miało być wstawienie się wymienionej szóstki za zawieszonym kilka dni wcześniej Markiem Baltem, europosłem i szefem partyjnych struktur na Śląsku. Balt został zawieszony za brak reakcji na postawę radnych Nowej Lewicy w śląskim sejmiku, którzy głosowali w sprawie absolutorium i wotum zaufania dla marszałka z Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz także: Spór o stadion żużlowy w Lublinie. Interweniuje poseł Zandberg.

Próżno szukać komentarza posła Jacka Czerniaka wobec tej sytuacji. Nie odniósł się ani w mediach ani na swoich profilach prowadzonych w social-mediach. Słów krytyki wobec Włodzimierza Czarzastego nie szczędzi za to Tomasz Trela, zawieszony poseł z Łodzi.

Włodku, nie idź drogą Jarosława Kaczyńskiego. Włodku, opamiętaj się. To, że usiadłeś do stołu z premierem Morawieckim, nie znaczy, że od razu musisz stosować jego metody

mówił poseł Trela

Zawieszeni posłowie zapowiedzieli odwołanie się od decyzji Włodzimierza Czarzastego. Jeśli zawieszenie utrzyma się w mocy to poseł Jacek Czerniak straci formalne przewodniczenie w lubelskich strukturach Nowej Lewicy.

Nigdy nie byliśmy w takiej sytuacji. Jeśli ta decyzja zostanie utrzymana w mocy, na czas zawieszenia poseł Czerniak straciłby wszystkie prawa członkowskie. Zgodnie ze statutem, musiałby zostać wyznaczony ktoś, kto pełniłby obowiązki przewodniczącego. Sytuacja jest rozwojowa, czekamy na informacje z Warszawy

powiedział dla DW jeden z lubelskich polityków Nowej Lewicy

Czytaj również:

1 komentarz do “Wojna na Lewicy? Szef lubelskich struktur zawieszony”

Możliwość komentowania została wyłączona.