Młodzież Wszechpolska rozbija ,,Putina”

Podczas happeningu zorganizowanego z okazji Pierwszego Dnia Wiosny działacze Młodzieży Wszechpolskiej z Lublina rozbili ,,Putina”.

Działacze Młodzieży Wszechpolskiej postanowili w tym roku przywitać wiosnę w nietypowy sposób. Zamiast marzanny wybrali piniatę, którą rozbili na Moście Lutosławskiego w Lublinie. Piniata miała kształt czerwonego kraba z głową prezydenta Rosji Władimira Putina. Postać kraba nie została wybrana przypadkowo.

Tradycją polską jest topienie marzanny, natomiast my zdecydowaliśmy się dzisiaj na rozbijanie piniaty. Nasza piniata jest w kształcie kraba, otóż nawiązujemy do popularnego rosyjskiego mema, gdzie Putin jest przedstawiany jak krab. Podczas jednej ze swoich konferencji prasowych użył zwrotu Все эти восемь лет я пахал как раб на галере czyli pracowałem jak niewolnik na galerach. как раб czytamy jako kak rab. Społeczność internetowa bardzo szybko zrobiła z tego zwrotu “kraba”.

– tłumaczył Paweł Król, prezes Okręgu Lubelskiego MW
fot. materiały prasowe/MW

Inwazja Federacji Rosyjskiej jako nieuzasadniona i nielegalna stanowi poważne zagrożenie dla stabilności w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Młodzież Wszechpolska stanowczo potępia rosyjski atak na Ukrainę. Ukraina jest suwerennym narodem i napad na ten kraj podważa możliwość samostanowienia całego byłego bloku wschodniego.

mówił Michał Lichowski, prezes Młodzieży Wszechpolskiej Lublin

Podczas happeningu został wspomniany fragment oświadczenia Młodzieży Wszechpolskiej dotyczący wojny na Ukrainie. Podkreślono również, że rząd powinien jak najszybciej zakupić nowoczesne uzbrojenie i zwiększyć potencjał militarny kraju.


 • „Pomóżmy Bohaterom” – świąteczna paczka dla Kombatantów

  „Pomóżmy Bohaterom” – świąteczna paczka dla Kombatantów

  W ramach akcji „Pomóżmy Bohaterom” – świąteczna paczka dla Kombatantów z zakupionymi darami Wolontariusze Fundacji im. Kazimierza Wielkiego razem z członkami Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręg Lubelski odwiedzili Kombatantów polskiego podziemia niepodległościowego z Narodowych Sił Zbrojnych, Armii Krajowej, Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość oraz ich rodziny z Lubelszczyzny. Przekazali Kombatantom paczki żywnościowe z produktami najwyższej…

 • Szkolili z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

  Szkolili z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

  W dniu 20 grudnia 2023 roku XXIX Liceum Ogólnokształcące w Lublinie stanęło na pierwszej linii w kształtowaniu umiejętności pierwszej pomocy przedmedycznej wśród młodych osób. W ramach innowacyjnego szkolenia, blisko 150 uczestników miało okazję doskonalić się w udzielaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz obsłudze automatycznego defibrylatora AED na profesjonalnych trenażerach. Szkolenie zostało zrealizowane przez Wolontariuszy Fundacji im. Kazimierza…

 • Szkolenie proobronne z postaw strzeleckich i bezpiecznej obsługi broni

  Szkolenie proobronne z postaw strzeleckich i bezpiecznej obsługi broni

  W ramach minigrantów na inicjatywy wolontariackie Wolontariusze Fundacji im. Kazimierza Wielkiego zrealizowali szkolenie proobronne z postaw strzeleckich i bezpiecznej obsługi broni w obrębie programu „Wsparcie Organizacji Wolontariatu w NGO – WOW w NGO!” edycja 2023, organizowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, który jest realizowany w ramach Korpusu Solidarności – Rządowego Programu…