Młodzież Wszechpolska rozbija ,,Putina”

Podczas happeningu zorganizowanego z okazji Pierwszego Dnia Wiosny działacze Młodzieży Wszechpolskiej z Lublina rozbili ,,Putina”.

Działacze Młodzieży Wszechpolskiej postanowili w tym roku przywitać wiosnę w nietypowy sposób. Zamiast marzanny wybrali piniatę, którą rozbili na Moście Lutosławskiego w Lublinie. Piniata miała kształt czerwonego kraba z głową prezydenta Rosji Władimira Putina. Postać kraba nie została wybrana przypadkowo.

Tradycją polską jest topienie marzanny, natomiast my zdecydowaliśmy się dzisiaj na rozbijanie piniaty. Nasza piniata jest w kształcie kraba, otóż nawiązujemy do popularnego rosyjskiego mema, gdzie Putin jest przedstawiany jak krab. Podczas jednej ze swoich konferencji prasowych użył zwrotu Все эти восемь лет я пахал как раб на галере czyli pracowałem jak niewolnik na galerach. как раб czytamy jako kak rab. Społeczność internetowa bardzo szybko zrobiła z tego zwrotu “kraba”.

– tłumaczył Paweł Król, prezes Okręgu Lubelskiego MW
fot. materiały prasowe/MW

Inwazja Federacji Rosyjskiej jako nieuzasadniona i nielegalna stanowi poważne zagrożenie dla stabilności w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Młodzież Wszechpolska stanowczo potępia rosyjski atak na Ukrainę. Ukraina jest suwerennym narodem i napad na ten kraj podważa możliwość samostanowienia całego byłego bloku wschodniego.

mówił Michał Lichowski, prezes Młodzieży Wszechpolskiej Lublin

Podczas happeningu został wspomniany fragment oświadczenia Młodzieży Wszechpolskiej dotyczący wojny na Ukrainie. Podkreślono również, że rząd powinien jak najszybciej zakupić nowoczesne uzbrojenie i zwiększyć potencjał militarny kraju.


 • Piknik z zawodnikami LUK Politechniki Lublin

  Piknik z zawodnikami LUK Politechniki Lublin

  W sobotę 7 maja odbędzie się w Lublinie piknik z siatkówką. Będzie można zdobyć autograf występujących w PlusLidze siatkarzy LUK Politechniki Lublin. Piknik zorganizowany zostanie na terenie Centrum Sportowo Rekreacyjnego Politechniki Lubelskiej. W planie są turniej siatkówki plażowej podczas którego zawodnicy lubelskiego klubu zagrają z kibicami, zdjęcia z zespołem, autografy, zabawy dla dzieci czy trening z…

 • Sondaż IBRiS: wzrost poparcia dla PiS i Lewicy

  Sondaż IBRiS: wzrost poparcia dla PiS i Lewicy

  Według najnowszego sondażu pracowni IBRiS, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałaby je Zjednoczona Prawica uzyskując 35,9 proc. poparcia. Sondaż IBRiS przeprowadzony został na zlecenie Radia ZET. Rządząca Zjednoczona Prawica odnotowała wzrost poparcia o 1,7 pkt. w porównaniu z poprzednim badaniem tej pracowni. Drugie miejsce w sondażu zajęła Koalicja Obywatelska. Na KO zagłosowałoby…

 • Fałszywe SMS od podszywających się pod PGE

  Fałszywe SMS od podszywających się pod PGE

  Oszuści podszywający się pod PGE wysyłają SMS z informacjami o niedopłacie za prąd. Grożą przy tym jego odcięciem. Oszuści wyłudzający pieniądze przy pomocy e-maili, SMS-ów czy rozmów telefonicznych to ostatnio plaga. Znane już metody ,,na wnuczka” czy ,,na policjanta” albo próby wyłudzenia podając się za konsultanta bankowego są coraz bardziej dopracowywane. Pojawiła się nowa metoda…