Lubelska Lewica nie uznaje zawieszenia Jacka Czerniaka

Lubelska Lewica pozostaje bez przewodniczącego. W poniedziałek 19 lipca odbyło się posiedzenie Rady Wojewódzkiej lubelskiej struktury Nowej Lewicy. Działacze podjęli uchwałę, w której apelują o wycofanie decyzji o zawieszeniu Jacka Czerniaka.

W sobotę 17 lipca doszło do zawieszenia kilku członków Nowej Lewicy przez przewodniczącego tej formacji – Włodzimierza Czarzastego. Wśród zawieszonych znalazł się także przewodniczący lubelskich struktur partii, poseł Jacek Czerniak. Pisaliśmy o tym w artykule Wojna na Lewicy? Szef lubelskich struktur zawieszony Wobec tego Lubelska Lewica została pozbawiona formalnie przewodniczącego.

http://localhost/gazeta2/wojna-na-lewicy-szef-lubelskich-struktur-zawieszony/

W poniedziałek 19 lipca lubelscy działacze podczas posiedzenia Rady Wojewódzkiej przyjęli uchwałę, w której wyrażają sprzeciw wobec sposobu i trybu zawieszenia partyjnych kolegów przez Czarzastego. Pomimo zawieszenia posła Czerniaka, niedoszło do wyboru nowego przewodniczącego. Lubelska Lewica pozostaje zatem bez formalnego przewodniczącego.

Decyzja w tej sprawie nie zapadła, bo jak zaznaczyliśmy w uchwale, nie zgadzamy się z decyzją Włodzimierza Czarzastego. Czekamy na wytyczne rady krajowej

Piotr Zawrotniak, wiceprzewodniczący rady wojewódzkiej Nowej Lewicy w Lublinie

Zamieszanie w Nowej Lewicy zaczęło się od zawieszenia europosła Marka Balta. Włodzimierzowi Czarzastemu i kierownictwu partii nie spodobało się, że Balt jako szef partyjnych struktur na Śląsku nie zareagował na postawę radnych Nowej Lewicy w śląskim sejmiku, którzy głosowali w sprawie absolutorium i wotum zaufania dla marszałka z Prawa i Sprawiedliwości. Z decyzji o zawieszeniu Balta niezadowolona z kolei była część członków zarządu partii, w tym poseł Jacek Czerniak. Medialne doniesienia wskazywały na potencjalne zagrożenie dla Czarzastego wynikające z dążenia jednej z frakcji do odsunięcia go od kierowania Nową Lewicą. W tej frakcji miał znajdować się także Czerniak.

Czytaj także: