Janów Lubelski z lotu ptaka (zobacz wideo)

Janów Lubelski to niewielkie miasto położone w południowej części województwa lubelskiego. Miasto położone na styku Roztocza Zachodniego i Równiny Biłgorajskiej otoczone jest pięknymi Lasami Janowskimi – jednym z największych kompleksów leśnych w Europie i Polsce.

Historia Janowa Lubelskiego sięga XII wieku. To wtedy powstały najstarsze osady w tym rejonie: Biała Dzwola. Mieszkańcy miasta i okolicy Janowa wielokrotnie w historii zapisali się swoją patriotyczną postawą. Brali udział w insurekcji Kościuszkowskiej, powstaniu listopadowym oraz powstaniu styczniowym. Mało osób wie o tym fakcie, że to w Janowie Lubelskim stoi najstarszy pomnik Tadeusza Kościuszki, wzniesiony w 1818 roku.

Janów to także wiele innych zabytków i miejsc wartych odwiedzenia. Polecamy zapoznać się z poniższym artykułem i sprawdzenia jakie 10 miejsc z Janowa i okolicy warte jest zobaczenia.

Janów Lubelski z lotu ptaka (zobacz wideo)

To urocze lubelskie miasteczko możemy podziwiać także nie wychodząc z domu dzięki nagraniom z drona udostępnionym przez kanał Bols Air Shoot w serwisie YouTube (nagranie poniżej).