Stanisław Żmijan wiceprzewodniczącym stowarzyszenia ,,Tak! Polska”

Stanisław Żmijan został wiceprzewodniczącym nowego stowarzyszenia ,,Tak! Polska”, które ma reprezentować wartości chadeckie.

Stanisław Żmijan to były poseł Platformy Obywatelskiej z Międzyrzecza Podlaskiego. Przez pięć kadencji – od 2001 do 2019 roku – był wybierany do Sejmu z list PO. Jest jednym z założycieli lubelskich struktur tej partii. Teraz razem z politykami PSL ogłosił powstanie nowego politycznego stowarzyszenia.

Postępujące zjawiska niechęci do duopolu partyjnego na naszej scenie politycznej spowodowały, że do inicjatywy powołania stowarzyszenia włączyłem się w głębokim przekonaniu i z nadzieją na zahamowanie procesu wygaszania aktywności wielu zawiedzionych ludzi, a nierzadko całych środowisk

tłumaczy swoją decyzję o wstąpieniu do nowego stowarzyszenia Żmijan

Przewodniczącym stowarzyszenia ,,Tak! Polska” został Ireneusz Raś. Stowarzyszenie ma być częścią klubu parlamentarnego Koalicja Polska-PSL, UED, Konserwatyści. Stowarzyszenie ma w sierpniu zaprezentować swoją radę programową. do końca roku przedstawi propozycje w sześciu konkretnych, ważnych sprawach dla Polski. Jedną z nich jest likwidacja janosikowego, które bogatsze gminy, powiaty, województwa płacą na rzecz tych biedniejszych.

Zobacz także: Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali obywatela Mołdawii.

Nowy projekt wspiera m.in. lider PSL – Władysław Kosiniak-Kamysz.

Dzisiaj Koalicja Polska jest silniejsza. Dzisiaj Koalicja Polska, nie tylko poszerza swój klub parlamentarny, ale jest to jedyna alternatywa na centroprawicy dla PiS, jest poważną alternatywą, która będzie szanować naszą tradycję, historię, kulturę, ale nie będzie budować z Polski zaścianka, który nie jest otwarty na jakiekolwiek dyskusje i dialog

powiedział podczas konferencji prasowej Władysław Kosiniak-Kamysz

2 komentarze do “Stanisław Żmijan wiceprzewodniczącym stowarzyszenia ,,Tak! Polska””

Możliwość komentowania została wyłączona.