Dyrektor sportowy Motoru Lublin skazany

 Dyrektor sportowy Motoru Lublin skazany

Michał Żewłakow, dyrektor sportowy Motoru Lublin

Dyrektor sportowy Motoru Lublin, był reprezentant Polski w piłce nożnej, Michał Żewłakow został skazany za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Wyrok nie jest prawomocny.

Sprawę Żewłakowa rozstrzygnął na posiedzeniu Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia. Dyrektor sportowy Motoru Lublin został skazany na 20 tys. zł grzywny. Były reprezentant Polski otrzymał także trzyletni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Michał Żewłakow ma również zapłacić 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Wyrok został wydany w trybie nakazowym, bez udziału stron. Obrońca Żewłakowa już złożył sprzeciw. Jeśli zostanie on uznany to postępowanie będzie się toczyło w normalnym trybie, z udziałem stron i świadków.

Sprawa, w której zapadł wyrok dotyczy zdarzenia z grudnia ubiegłego roku. Wówczas Michał Żewłakow spowodował kolizję przy ul. Miodowej w Warszawie. Pomimo czerwonego światła wjechał na skrzyżowanie swoim BMW i zderzył się z miejskim autobusem. Badanie wykazało 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Wsiadłem za kierownicę samochodu po wypiciu alkoholu i spowodowałem kolizję, w której szczęśliwie nikt nie ucierpiał. Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla mojego braku odpowiedzialności i wyobraźni. Przepraszam wszystkich za moje zachowanie, szczególnie najbliższych oraz tych, którzy poczuli się zawiedzeni i rozczarowani moją postawą

napisał na Twitterze publikując przeprosiny

Zobacz także: Były poseł PO z Lubelszczyzny zakłada nowe stowarzyszenie z politykami PSL

Mam świadomość, że jako były kapitan reprezentacji Polski i wielokrotny reprezentant kraju, a także osoba wciąż aktywna w środowisku piłkarskim, powinienem być nie tylko źródłem dumy dla kibiców, ale także wzorem dla piłkarzy, przede wszystkim tych najmłodszych. Przepraszam całą społeczność Motoru Lublin za cień, jaki swoim zachowaniem na nią rzuciłem

dodał w innym wpisie

Po tym zdarzeniu Żewłakow oddał się do dyspozycji zarządu klubu z Lublina. Do tej pory piastuje funkcję dyrektora sportowego.

Redakcja

Powiązane artykuły

1 Comment

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *