Ordo Iuris krytykuje PiS za ,,Piątkę dla zwierząt”

Zaprezentowana na wczorajszej konferencji prasowej przez Jarosława Kaczyńskiego i szefa młodzieżówki PiS Michała Moskala ,,Piątka dla zwierząt” wzbudziła kontrowersje na polskiej prawicy. Działania PiS krytykuje nawet Ordo Iuris.

Mecenas Jerzy Kwaśniewski z Ordo Iuris odniósł się na Twitterze do wpisu Prawa i Sprawiedliwości, w którym zacytowane zostały słowa Michała Moskala:

Chcemy pokazać, że miarą naszego człowieczeństwa jest to, jak traktujemy zwierzęta. Chcemy zakaz hodowli zwierząt futerkowych oraz uboju rytualnego

Michał Moskal, szef Forum Młodych PiS

Na prawicy mówi się, że partia Jarosława Kaczyńskiego otaczając zwierzęta szczególną troską przy jednoczesnym odpuszczeniu tematu walki z aborcją wpisuje się w lewicową retorykę. Polonia Christiana nazwała cytat Moskala ,,lewicowym sloganem”.

Mecenas Kwaśniewski odpisując na wpis Prawa i Sprawiedliwości wprost odniósł się do tematu aborcji. Jego zdaniem w pierwszej kolejności należy pochylić się nad kwestią ochrony nienarodzonych dzieci.

Czy pierwszą miarą naszego człowieczeństwa nie powinno być to, jak traktujemy najsłabsze i bezbronne dzieci? Te pozbawione jeszcze głosu, bo nienarodzone ? Rozum dyktuje taki porządek troski

mec. Jerzy Kwaśniewski, Ordo Iuris

1 komentarz do “Ordo Iuris krytykuje PiS za ,,Piątkę dla zwierząt””

Możliwość komentowania została wyłączona.