Jarosław Kaczyński zapowiedział wprowadzenie ,,Piątki dla zwierząt”

Podczas konferencji prasowej Jarosław Kaczyński, we wtorek 8 września zapowiedział wprowadzenie zmian w prawie dotyczących zwierząt. Prezes PiS zapowiedział wprowadzenie ,,Piątki dla zwierząt”.

Projekt ustawy autorstwa PiS przewiduje zakaz hodowli zwierząt futerkowych, wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, utworzenie rady ds. zwierząt przy ministerstwie rolnictwa. Projekt ma zostać złożony w Sejmie jeszcze w tym tygodniu.

Chcemy zaimplementować rozwiązania, które funkcjonują w Austrii, Wielkiej Brytanii czy Chorwacji i zakazać hodowli zwierząt futerkowych

przekazał prezes PiS

Kaczyński wskazywał, że w działania te ogromnie zaangażowało się młode pokolenie w PiS. Dodał, że liczy w tej sprawie także na poparcie ponadpartyjne, bo to nie jest kwestia polityczna, ale związana z tym wszystkim, „co się określa jako humanitaryzm”. Przewodniczący Forum Młodych PiS Michał Moskal przedstawił „Piątkę dla Zwierząt” – projekt zmian prawnych ws. ochrony zwierząt, który „będzie kompleksowo zajmował się tematem ochrony zwierząt”. Projekt ustawy zakłada przede wszystkim wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt futerkowych w celu pozyskania z nich futer, z wyjątkiem królika.

To jest ustawa, którą poprą wszyscy dobrzy ludzie w Polsce. Jestem o tym głęboko przekonany

podkreślił Kaczyński