Kontrowersyjny Rafał Betlejewski nie wystąpi na ,,Święcie Ulicy 1-maja”

W piątek 28 sierpnia w Lublinie rozpocznie się ,,Święto Ulicy 1-maja”, czyli festiwal pełen atrakcji. Zabraknie na nim planowanego koncertu kontrowersyjnej grupy ,,Przepięknie” Rafała Betlejewskiego.

Organizatorem wydarzenia jest Punkt Kultury, który powstał przed kilkoma laty w Lublinie przy ul. 1-go maja w celu zachęcenia mieszkańców do aktywnego włączania się i działania na rzecz swojej społeczności. W tym roku zorganizowane zostanie 3 dniowe ,,święto”, podczas którego odbędzie się wiele kulturalnych wydarzeń. Wstęp na wszystkie jest bezpłatny.

Podczas festiwalu zaplanowane jest wiele warsztatów dla dzieci i młodzieży. ,,Święto Ulicy 1-go maja” rozpocznie się w piątek o 13:00 Karuzelą sztuki, czyli warsztatami uważności dla dzieci. Podczas festiwalu odbędą się także m.in. spektakle. Teatr w Ogrodzie pokaże „Kukułkę z zegara”, zabawną i mądrą bajkę o poszukiwaniu prawdziwego szczęścia i realizowaniu marzeń. Jacek „Jaco” Harasimiuk zaprezentuje spektakl realizowany z pomocą deskorolki.

,,Święto Ulicy 1-maja” to także koncerty. Na ulicy pojawi się mała scena, na której wystąpią lokalni artyści. Będzie koncert finałowy warsztatów gitarowych, zagrają też Bronoskład, Zbyszek Kowalczyk, zespół Whisky, Czarne Lwy z Przedmieścia, zespół Naczynia.

Swój koncert miała dać także warszawska grupa scandal-rockowa ,,Przepięknie” kontrowersyjnego Rafała Betlejewskiego. Skierowaliśmy zapytanie do organizatora w tej sprawie. Z informacji, które otrzymaliśmy od mieszkańców, z którymi się wcześniej skontaktowaliśmy wynika, że koncert został odwołany ze względu na protesty. Oficjalnie informacja taka nie została jeszcze podana. Mieszkańcy jako powód swojego wzburzenia wskazywali informacje udostępnione na profilach lubelskich organizacji narodowych, które informowały o ,,grupie, która otwarcie przyznaje się do propagowania anty-katolicyzmu, obrażania uczyć największej grupy religijnej w Polsce, propagowania dewiacji, gender, lgbt”.

Muzyk zapowiadał swój koncert w Lublinie następująco:

Protestować miały takie organizacje jak Młodzież Wszechpolska i Ruch Narodowy. Na ich profilach w serwisie Facebook rzeczywiście znajdujemy stanowczy sprzeciw wobec obecności grupy muzycznej Betlejewskiego na festiwalu ,,Święto Ulicy 1-go maja”.

Kontaktując się z Rafałem Betlejewskim otrzymaliśmy potwierdzenie, że koncert się nie odbędzie. Grupa przewiduje, że pojawi się w Lublinie w październiku.

AKTUALNY PROGRAM:

28.08 / piątek:
godz. 13:00: Karuzela Sztuki: Historie Żabki – warsztaty uważności dla dzieci
godz. 16:00: Miejska dzikość – spacer warsztatowy z Justyną Choroś
godz.17:00: Warsz(tatata)ty muzyczne dla dzieci – Ethnopolia
godz. 18:00: Koncert finałowy warsztatów gitarowych
godz. 18:30: Bronoskład – rap ekipa ze Starych Bronowic
godz. 19:00: Zbyszek Kowalczyk: „Poezja i Blues” – koncert
godz. 20:00: Fireshow – Grupa Nizar

29.08 / sobota:
godz. 13:00: Karuzela Sztuki: Historie Żabki – warsztaty uważności dla dzieci
godz. 14:00: Prezentacja rowerów cargo + warsztaty rowerowe
godz. 15:00: Teatr w Ogrodzie: „Kukułka z zegara”, reż. Kacper Kubiec
godz. 16:00: Kabaret PKS: „W drodze pełnej humoru”
godz. 17:00: Whisky – koncert
godz. 18:00: Czarne Lwy z Przedmieścia – koncert

30.08 / niedziela:
godz. 13:00: Karuzela Sztuki: Historie Żabki – warsztaty uważności dla dzieci
godz. 14:00: Prezentacja rowerów cargo + warsztaty rowerowe
godz.16:00: Spacer sąsiedzki po ul. 1 Maja i okolicy z Magdaleną Długosz
godz. 17:00: „Skejciołek” spektakl dla dzieci + warsztaty deskorolkowe – Jacek „Jaco” Harasimiuk
godz. 18:00: Naczynia – koncert
godz. 19:00: Plenerowy przegląd kina niezależnego sci-fi oraz wystawa wzorów tatuaży studia Tusz i Rzemiosło / ul. 1-go Maja 17.

2 komentarze do “Kontrowersyjny Rafał Betlejewski nie wystąpi na ,,Święcie Ulicy 1-maja””

Możliwość komentowania została wyłączona.