Górnik Łęczna przegrał pierwszy mecz w sezonie

W swoim dziewiątym meczu w I lidze Górnik Łęczna uległ liderowi tabeli Bruk-Bet Nieciecza. Górnik mimo gry w przewadze przegrał 2:1.

Mecz na szczycie I ligi – tak trzeba określić pojedynek w Niecieczy. Zajmujący trzecie miejsce w tabeli Górnik Łęczna

Od 33 minuty piłkarze Bruk-Bet Nieciecza musieli grać w ,,10″’. Górnik nie wykorzystał tej sytuacji by jeszcze przed przerwą objąć prowadzenie. pierwsza połowa zakończyła się remisem 0:0. Pop przerwie ku zaskoczeniu to osłabiony Bruk Bet objął prowadzenie. W 51 minucie na listę strzelców wpisał się Roman Gergel. Z prowadzenia w Niecieczy cieszyli się tylko 19 minut. W 70 munucie meczu Przemysław Banaszek dał wyrównanie Górnikowi.

Mecz zbliżał się do koca. Wydawało się, że zakończy się podziałem punktów. Jednak w 86. minucie zwycięskiego gola dla Bruk-Bet Termaliki zdobył Martin Zeman. Piłka po strzale Czecha odbiła się jeszcze niefortunnie od jednego z obrońców Górnika i trafiła do siatki. Górnik odniósł pierwszą porażkę w tym sezonie. Bruk-Bet umocnił się na czele tabeli.

Swój mecz wygrał też zajmujący drugie miejsce w tabeli ŁKS Łódź pokonując efektownie Chrobry Głogów 4:0.