Browar w Zwierzyńcu walczy w plebiscycie Browar z Duszą 2022

Jeden z najstarszych browarów w Polsce, browar w Zwierzyńcu bierze udział w plebiscycie Browar z Duszą 2022.

Zakłady z fascynującą historią, inspirującymi ludźmi lub o niesamowitym położeniu. W każdym kryje się coś wyjątkowego. Co sprawia, że zakład posiada duszę? W lutym zadecydują o tym nasi czytelnicy w internetowym plebiscycie. Zagłosuj i Ty!

– czytamy na stronie plebiscytu

Link do strony, na której odbywa się głosowanie można odnaleźć pod adresem: https://browarzdusza.pl (Kategoria do 100 tys. Hekto). Głosowanie odbywa się w terminie od 2 lutego do 28 lutego 2022 do godz. 18.00. Dziennie każdy może oddać jeden głos.

Krótka historia browaru w Zwierzyńcu

Browar w Zwierzyńcu jest jednym z najstarszych w Polsce. Powstał w latach 1802-1806 w tamach Ordynacji Zamojskich. Został założony przez ordynata Stanisława Kostki Zamoyskiego. Browar położony jest w malowniczym otoczeniu Roztocza. Browar od swojego założenia działał nieprzerwanie do 1914 roku, kiedy to I Wojna Światowa i brak surowców spowodowały zamknięcie przedsiębiorstwa. W II RP, już w 1922 roku browar wznowił działalność. Przeszedł wtedy renowację i został zmodernizowany. W wyniku nacjonalizacji po II wojnie światowej browar w Zwierzyńcu został przejęta przez państwo. W latach 80-tych Zwierzyniec zostaje włączony do Zakładów Piwowarskich w Lublinie. Od lat 90-tych browar dzierżawiony jest przez Perłę. Produkcja nie odbywała się jednak bez przeszkód, przez pewien czas w zakładzie znajdowała się wyłącznie rozlewnia. W roku 2006 Browar Zwierzyniec obchodzi swoją 200-letnią rocznicę. Z tej okazji zostaje wypuszczona limitowana wersja piwa Zwierzyniec. W 2013 roku, zamontowano nową linię produkcyjną i wkrótce potem zaczęto warzyć nowe piwa.

Dziś browar w Zwierzyńcu funkcjonuje jako część spółki PERŁA – Browary Lubelskie S.A.

Regulamin plebiscytu dostępny jest na stronie browarzdusza.pl

Organizatorem plebiscytu Browar z Duszą 2022 jest Bikotech sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Kościuszki 29 w Żorach