Amatorka drogich kosmetyków

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu bialskiej komendy ustalili i zatrzymali 18-latkę, która kradła kosmetyki w jednej z drogerii na terenie Białej Podlaskiej.

Do kradzieży doszło w połowie maja, a wartość utraconego mienia znacznie przewyższała tysiąc złotych. Sprawczyni do sklepu wchodziła dwa razy w odstępie 2 godzin i brała tylko „najdroższe” kosmetyki. „Amatorka drogich kosmetyków” usłyszała zarzuty. O jej dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami czyn zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec maja do bialskiej komendy zgłosiła się przedstawicielka jednej z drogerii na terenie Białej Podlaskiej. Powiadomiła też o dokonanej tydzień wcześniej kradzieży kosmetyków męskich na kwotę ponad tysiąc złotych. Z relacji zgłaszającej wynikało, że nieznana kobieta weszła do sklepu, podeszła do regału i z najwyższej półki wprost do torebki włożyła pojemniki z kosmetykami. Wyszła aby po dwóch godzinach powrócić powtarzając identyczny manewr.

Sprawą zajęli się bialscy funkcjonariusze, którzy szybko ustalili i zatrzymali sprawczynię, jak się okazało 18-letnią mieszkankę Białej Podlaskiej. 18-latka usłyszała zarzuty kradzieży i wyjaśniła, że nie przykładała uwagi do marek kradzionych kosmetyków gdyż wybierała tylko „najdroższe”. W dalszym toku „amatorka drogich kosmetyków” musiała się również wytłumaczyć z dokonanych w ostatnim miesiącu wielokrotnych kradzieży alkoholi. Tu również wyznacznikiem dla niej była cena trunków. O dalszym jej losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.