97-latek zmarł z wychłodzenia

W niedzielne popołudnie policjanci z Annopola znaleźli ciało 97-latka. Wezwany na miejsce lekarz stwierdził zgon w wyniku wychłodzenia organizmu.

Do tragedii doszło w niedzielę 9 stycznia na terenie gminy Annopol. O zaginięciu 97-latka poinformowali jego krewni, którzy po przyjeździe w odwiedziny stwierdzili, że starszego mężczyzny nie ma w domu.

Po poinformowaniu służb przez numer alarmowy na miejscu zjawiła się Policja. Przybyli na miejsce policjanci z annopolskiego komisariatu podczas sprawdzenia terenu w odległości kilkudziesięciu metrów od zabudowań w pobliskim sadzie ujawnili zwłoki 97-latka. Na miejsce pracował również prokurator, lekarz biegły medycyny sądowej oraz technik kryminalistyki. Po przeprowadzeniu oględzin biegły wskazał, że przyczyną śmierci mężczyzny było wychłodzenie.

Niskie temperatury mogą być śmiertelnie groźne, szczególnie dla osób starszych, nieporadnych ze względu na wiek czy też stan zdrowia. Zwracajmy uwagę na takie osoby, na bezdomnych i w razie potrzeby dzwońmy pod numer 112. Czasem aby uratować komuś życie wystarczy jeden telefon i powiadomienie odpowiednich służb.