Nie żyje Witold Kopeć aktor Teatru im. Juliusza Osterwy

We wtorek 4 stycznia Teatr im. Juliusza Osterwy przekazał smutną wiadomość. Zmarł w wieku 63 lat znany aktor Witold Kopeć.

Nigdy nie będziemy gotowi na takie wiadomości. Z ogromną przykrością informujemy, że 3 stycznia 2022 roku, zmarł Pan Witold Kopeć, wybitny aktor Teatru im. Juliusza Osterwy, wspaniały pedagog, reżyser, działacz społeczny, wyjątkowy człowiek, nasz przyjaciel. Nie ma słów, które mogłyby wyrazić dobro, pasję, szczerość i radość, które biły od Pana Witolda. Każde spotkanie z nim było wyjątkowe. Nasze serca są dziś złamane, serce Teatru jest dziś złamane

wpis Teatru im. Juliusza Osterwy na Facebooku

Witold Kopeć jako aktor był związany z Teatrem im. Juliusza Osterwy od lat. Urodził się 5 lipca 1958 roku w Łodzi. Był absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. W trakcie swojej kariery związany był z kilkoma polskimi teatrami. W 1989 roku na stałe osiadł w Lublinie, gdzie dołączył do zespołu Teatru im. Juliusza Osterwy. Znany był nie tylko widzom teatralnym, ale także telewizyjnym. Grał w popularnych serialach. Można było go zobaczyć m.in. w takich produkcjach jak „Komisarz Aleks”, „Wojenne dziewczyny”, czy „M jak Miłość”. Wystąpił też w „Prawie Agaty” i „Pierwszej Miłości”. Zagrał w filmach, między innymi można go oglądać  w  „Listach do M.”, „Paniach Dulskich”, „Chopin. Pragnienie miłości”.