Za kierowanie pod wpływem środka odurzającego odpowie 21-letni mieszkaniec gminy Hanna

Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej. Zarzuty usłyszał też 39-letni pasażer audi. Mundurowi ujawnili przy nim marihuanę. Ustalili również, że nie jest to jedyny czyn na jego koncie. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend w miejscowości Szymanowo. Policjanci wisznickiej prewencji zatrzymali do kontroli kierującego audi, którego sposób jazdy wzbudził podejrzenia mundurowych. Za kierownicą pojazdu siedział 21-letni mieszkaniec gminy Hanna. Mężczyzna był trzeźwy, jednak jego zachowanie wskazywało, że może znajdować się pod działaniem środków odurzających. Potwierdził to również przeprowadzony przez funkcjonariuszy test. Od 21-latka pobrana została krew do badań na zawartość narkotyków w jego organizmie.

Dodatkowo w trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili u pasażera audi, 39letniego mieszkańca tej samej gminy, słoiczek z zielonym suszem. Wstępne badanie potwierdziło, że jest to marihuana. Narkotyki zostały zabezpieczone natomiast obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

fot: biala-podlaska.policja.gov.pl