Martwe cielaki były przywiązane linami do ściany

W czwartek 4 lutego na jednej z posesji w gminie Cyców odkryto dwa martwe cielaki i krowę. Policja zatrzymała 76-letniego właściciela zwierząt.

Policjanci interweniowali razem z przedstawicielem Stowarzyszenia „Milejów dla Zwierząt”  w gospodarstwie 76-latka mieszkającego w gminie Cyców w powiecie łęczyńskim. Mężczyzna zaniedbał zwierzęta, a niektóre doprowadził do śmierci. Na terenie gospodarstwa znaleziono martwą krowę leżącą na ziemi i przykrytą sianem.

W zabudowaniach gospodarczych funkcjonariusze odkryli makabryczny widok. Linami do ścian były przywiązane martwe cielaki. Prawdopodobnie spotkała ich śmierć głodowa. Na pastwisku znaleziono jeszcze trzy inne żywe, ale bardzo zaniedbane osobniki.

76-latek został zatrzymany i umieszczony w areszcie. Prokurator zdecydował, że padłe zwierzęta zostaną przekazane do Zakładu Weterynarii i Patomorfologii Sądowej w Lublinie. Trzy żywe osobniki trafiły pod opiekę jednego z gospodarstw rolnych w Cycowie. Trwa wyjaśnianie okoliczności tego zdarzenia.

Za znęcanie się nad zwierzętami mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.