Lublin wchodzi w tryb kryzysowy

Ze względu na ciągłe opady śniegu i wiatr, który zwiewa śnieg na ulice w Lublinie podjęto decyzję o wprowadzeniu trybu kryzysowego. W mieście odśnieżane są jedynie wybrane ulice.

Zastępca Prezydenta Miasta Lublina ds. Inwestycji i Rozwoju, Artur Szymczyk przekazał, że wszystkie służby w mieście zostały skierowane na walkę z przybywającym śniegiem. Podkreślił, że głównym celem jest zachowanie drożności lubelskich ulic. W mieście w pierwszej kolejności odśnieżane są ulice, po których poruszają się autobusy komunikacji miejskiej oraz te, które są dojazdowymi do szpitali, pogotowia ratunkowego i straży pożarnej.

Wszystkie służby są zaangażowane w trwającą od wczoraj akcję odśnieżania miasta. Jest ona prowadzona w trudnych warunkach atmosferycznych, przy stałym opadzie śniegu oraz silnym wietrze. Stąd decyzja o prowadzeniu jej w trybie kryzysowym. Głównym celem jest zachowanie drożności lubelskich ulic i ciągów pieszych. Jest to zadanie priorytetowe, na którym aktualnie się koncentrujemy. Apelujemy do kierowców oraz pieszych o zachowanie ostrożności, wzajemną wyrozumiałość i zachowanie spokoju na drogach

poinformował Szymczyk

Także Prezydent Lublina, Krzysztof Żuk przekazał, że wszystkie służby zostały skierowane w akcję zimowego utrzymania miasta.

Wszystkie służby i cały sprzęt są zaangażowane w akcję zimowego utrzymania miasta. Przybierające na sile opady śniegu…

Opublikowany przez Krzysztofa Żuka Poniedziałek, 8 lutego 2021