Lubelskie Dni Kultury Studenckiej w tym roku także się nie odbedą

Związek Uczelni Lubelskich zrzeszających Politechnikę Lubelską, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytet Medyczny oraz Uniwersytet Przyrodniczy wydał oświadczenie, w którym czytamy, że tegoroczne juwenalia nie odbędą się w tradycyjnej formie.

Cztery lubelskie uczelnie tworzące Związek Uczelni Lubelskich oświadczyły, że tegoroczne juwenalia nie odbędą się w tradycyjnej formie z uwagi na trwającą wojnę na Ukrainie. Imprezy masowe zastąpić mają wydarzenia kulturalne i sportowe na mniejszą skalę.

Poniżej prezentujemy oświadczenie Związku Uczelni Lubelskich ws. Lubelskich Dni Kultury Studenckiej:

Szanowni Państwo, Drodzy Żacy!

W imieniu akademickiej społeczności Lublina i Związku Uczelni Lubelskich zrzeszającym Politechnikę Lubelską, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Medyczny w Lublinie oraz Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, informujemy, że Lubelskie Dni Kultury Studenckiej w tradycyjnej formie w maju bieżącego roku nie odbędą się. W tym czasie planowane są wydarzenia kulturalne i sportowe na mniejszą skalę. 

Trwa wojna na Ukrainie, każdego dnia z niepokojem obserwujemy dramatyczną sytuację u naszych wschodnich sąsiadów. Dlatego w geście solidarności oraz z szacunku do ukraińskich studentów i ich rodzin przekładamy organizację masowych imprez odbywających się w ramach Lubelskich Dni Kultury Studenckiej. Ich termin i formuła zostanie skonsultowana z przedstawicielami samorządów studenckich poszczególnych uczelni, a organizacja wydarzenia powierzona zostanie specjalnej grupie roboczej, w skład której zostaną włączeni także przedstawiciele Gminy Lublin.

Pod oświadczeniem podpisali się prof. dr hab. inż. Zbigniew Pater rektor Politechniki Lubelskiej, prof. dr hab. Radosław Dobrowolski, rektor Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, prof. dr hab. n. med. Wojciech Załuska, rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

1 komentarz do “Lubelskie Dni Kultury Studenckiej w tym roku także się nie odbedą”

Możliwość komentowania została wyłączona.