III fala koronawirusa. Pojawiła się w Polsce nowa mutacja koronawirusa

Minister zdrowia poinformował dziś o pojawieniu się w Polsce pierwszego przypadku mutacji południowoafrykańskiej koronawirusa.

Minister Adam Niedzielski poinformował już o III fali koronawirusa w Polsce. Ponadto poinformował, że w kraju pojawiła się nowa mutacja koronawirusa. – Oprócz mutacji brytyjskiej pojawiła się w Polsce mutacja południowoafrykańska koronawirusa; pierwszy przypadek z okolic Suwałk – powiedział minister zdrowia. Przypadek został potwierdzony przez Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

Niedzielski poinformował także, że obserwacje wykazują „coraz większy udział mutacji brytyjskiej w zakażeniach” na terenie Polski. – Trzeba zdawać sobie sprawę, że zarówno mutacja brytyjska, jak i południowoafrykańska są tymi elementami, które będą działały na przyspieszenie procesów pandemicznych – ostrzegał Adam Niedzielski.

– Zwracam się z apelem, żeby mając na uwadze sprawność przeprowadzania akcji szczepień. mając na uwadze obecność mutacji brytyjskiej i pojawienie się mutacji południowoafrykańskie, musimy podjąć bardzo zaostrzające kroki, jeśli chodzi o zaostrzanie dyscypliny społecznej – apelował minister.