Górnik przegrał z walczącym o mistrzostwo Lechem

W meczu 30 kolejki PKO Ekstraklasy Górnik Łęczna przegrał 3:0 w Poznaniu z walczącym o tytuł mistrza Polski Lechem.

Ten mecz dla obu drużyn był bardzo ważny. Dla Górnika, ponieważ walczy o utrzymanie. Dla Lecha bo bije się o tytuł mistrzowski. Od pierwszych minut dominowali gospodarze.  Lechici objęli prowadzenie już w 4. minucie. Do przerwy ustawili sobie wyniki meczu. 3:0 znokautowało piłkarzy Górnika i przybliżyło klub z Lubelszczyzny do spadku.

Wiedzieliśmy, że Lech to klasowy zespół. Zbyt łatwo i zbyt szybko pozwoliliśmy sobie wbić bramki. Graliśmy za mało agresywnie w pojedynkach jeden na jeden. Musimy patrzeć na kolejne mecze i skupiać się na zdobywaniu punktów. Mamy o czym myśleć i co poprawiać przed kolejnym spotkaniem.

– powiedział na konferencji prasowej Marcin Prasoł

Lech Poznań – Górnik Łęczna 3:0 (3:0)

Bramki: Amaral (4), Karlstrom (26), Ishak (44).

Lech: van der Hart – Perreira (64 Kędziora), Satka, Milic, Rebocho (47 Douglas), Karlstrom, Kvekveskiri, Ba Loua, Amaral (64 Kownacki), Kamiński (46 Skóraś), Ishak (72 Marchwiński)

Górnik: Gostomski – Leandro, Gerson (46 Rymaniak), Szcześniak,Dziwniel, Serrano (46 Drewniak), Gol (85 Szramowski), Wędrychowski (70 Lokilo), Goliński (46 Krykun), Gąska, Śpiączka.