Floryda: Polak bohaterem. Uratował dziecko przed rekinem (+wideo)

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać jak w stronę pływającego na desce chłopca zbliża się rekin. Po chwili do wody wskoczył dorosły mężczyzna odciągając chłopca w bezpieczne miejsce.

Mężczyzną okazał się Polak, Adrian Kosicki, który pracuje w USA jako policjant. Gdy zauważył położenie chłopca to bez namysłu wskoczył do oceanu by odciągnąć go w bezpieczne miejsce. Interweniował w ostatniej chwili, bowiem rekin zbliżył się do dziecka na odległość około 1 m.

Dzięki Adrianowi nigdy nie dowiemy się, jakie były zamiary tego rekina, a ten mały chłopiec na zawsze będzie miał fajną historię do opowiadania. Dobra robota!

policjant z Cocoa Beach

Po całej akcji w lokalnych amerykańskich mediach pojawiły się komentarze przypominające o tym, że Brevard County, gdzie znajduje się Cocoa Beach, jest na drugim miejscu pod względem liczby ataków rekinów na Florydzie. Na pierwszym miejscu znajduje się Volusia County, do którego należy między innymi Daytona Beach i New Smyrna Beach. Miejsca te uzyskały miano „światowej stolicy ataków rekinów”.

https://www.facebook.com/CocoaBeachPoliceFire/videos/602940080645147/