Azoty Puławy znów zwycięskie

Azoty Puławy po raz 8 wygrały w tym sezonie PGNiG Ekstraligi mężczyzn. W Szczecinie szczypiorniści z Lubelszczyzny pokonali 33:22 lokalną Pogoń.

Rzeczywistość świata piłki ręcznej nie należy do najłatwiejszych. Mecz w Szczecinie szczypiorniści z Puław poprzedzili blisko 18 godzinną podróżą w autokarze.

Pierwsza połowa wskazywała na wyrównany mecz. Oba zespoły trafiały naprzemiennie. Ostatecznie to Azoty wypracowały sobie trzy bramkową przewagę, którą utrzymały do końca połowy. Wynik do przerwy 12:15.

W drugiej połowie piłkarze ręczni z Lubelszczyzny zdecydowanie postawili kropkę na ,,i” powiększając sukcesywnie przewagę. Mecz zakończył się rezultatem 33:22 dla puławian. Dzięki wygranej Azoty zajmują 2 pozycję w tabeli, ustępując tylko Łomża Vive Kielce.

Wygraną ocenił obrotowy zwycięskiego zespołu Łukasz Rogulski:

Ostatnie mecze w ubiegłych sezonach wyglądały identycznie. W pierwszej połowie grało nam się ciężko, męczyliśmy się, graliśmy bramka za bramkę, było blisko remisu. W drugiej odsłonie potrafiliśmy wyjść na boisko i zagrać dużo lepiej. Te początki drugiej połowy praktycznie w każdym meczu zawsze mamy fajniejsze, to jest dla nas bardzo ważny moment. Cieszy to, że jesteśmy fizycznie dobrze przygotowani, mimo wymuszonej przerwy w listopadzie spowodowanej koronawirusem. Gramy teraz często, ale jesteśmy dobrze przygotowani. Mecz w Szczecinie to daleki wyjazd, chyba najdłuższy ze wszystkich, więc jesteśmy zadowoleni, że udało nam się zagrać dobrze i wygrać tak okazale.