• 28 stycznia 2022

Zaprojektuj cokół dla helikoptera w Świdniku

 Zaprojektuj cokół dla helikoptera w Świdniku

Źr: UM Świdnik

Trwa konkurs na projekt cokołu dla helikoptera w Świdniku. Miasto do udziału zaprasza wszystkich mieszkańców.

W lutym tego roku śmigłowiec SM-1, który stał przy skrzyżowaniu ul. Racławickiej z al. Lotników Polskich trafił do prac konserwacyjnych. Remont oczywiście odbywa się w zakładach PZL-Świdnik, które śmigłowiec wyprodukowały.

SM-1 to od wielu lat wizytówka naszego miasta i zależy nam, żeby śmigłowiec wyglądał estetycznie. Ten rok jest także wyjątkowy dla PZL-Świdnik, który świętuje 70 – lecie powstania, a warto przypomnieć, że to właśnie SM-1 był pierwszym śmigłowcem, który powstał w zakładzie – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika.

Pobyt śmigłowca w „sanatorium” ma potrwać do końca wakacji. Potem helikopter wrócić na swoje miejsce, jednak na nowy cokół. O tym co to będzie za cokół zadecydują mieszkańcy miasta. Władzom miasta zależy na tym, by jak najwięcej osób wzięło udział w tym procesie. Do zabawy zaproszone są także dzieci. – Zależy nam, żeby do tej inicjatywy włączyło się jak najwięcej osób, a wyłoniony projekt podobał się jak największemu gronu – tłumaczy Dmowski.

W jaki sposób mają wyglądać projekty?

Każdy mieszkaniec miasta może wysłać jeden projekt w postaci pracy plastycznej w formacie A4. Dla dzieci powstał nawet szablon, który może zostać wykorzystany do stworzenia projektu. Miasto czeka na prace w formie elektronicznej do końca marca, można je przysyłać na adres wpm@e-swidnik.pl.

Powołana przez miasto specjalna komisja wybierze spośród wszystkich prac 10 najlepszych. Następnie przeprowadzony zostanie internetowy plebiscyt, w którym internauci wybiorą zwycięzcę. Miasto oraz PZL-Świdnik szykują dla autorów prac uczestniczących w plebiscycie nagrody.

Redakcja

Powiązane artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.