Wystawa Plakat w Skansenie Polskim

W piątek 2 lipca 2021 r., o godz. 13:30 zostanie zainaugurowana wystawa pt. „Plakat w Skansenie Polskim”. 

Na wystawie organizatorzy zaprezentują towarzyszące muzealnym wystawom, wernisażom, otwarciom muzeów oraz imprezom plenerowym.

Jest to zbiór prac artystów-grafików pracujących lub współpracujących z muzeami na wolnym powietrzu. Obok nich pojawiają się równie zdolni artyści tworzący dla pojedynczych jednostek muzealnych.

Będzie można zobaczyć prace: Henryka Rogozińskiego, Sławomira Chudzika, Ryszarda Kaji, Bohdana Bocianowskiego, Zbigniewa Waszczeniuka czy Witolda Chomicza. Obok twórców „Polskiej Szkoły Plakatu” na wystawie zobaczymy najstarszy plakat promujący wydarzenie w polskim skansenie. Jesto on wykonany przez Teodorę Gulgowską na potrzeby Muzeum- Kaszubskiego Parku Etnograficznego im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich.

Zobacz też: Biłgorajskie miasteczko kresowe – musisz je odwiedzić… albo w nim zamieszkać!

Pomysłodawcą i komisarzem wystawy jest mgr Edwin Wilbik- kierownik działu Budownictwa Wiejskiego w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. Zebranie plakatów zajęło około 2 lat. Do wystawy przyłączyło się 25 muzeów z całej Polski, które za namową autora chciały pokazać w ten sposób ważny fragment historii muzealnictwa w Polsce.