Wracają na Ukrainę żeby walczyć

Minister obrony Ukrainy poinformował, że do kraju od początku wojny wróciło ponad 60 tys. mężczyzn. Wzmacniają oni siły zbrojne broniącego się przed rosyjską agresją kraju.

Na Ukrainę z zagranicy wróciło 66 224 Ukraińców, by bronić swojego kraju przed rosyjską hordą. To 12 dodatkowych bojowych i zmotywowanych brygad.

– napisał na Twitterze minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow

Z kolei Straż Graniczna Ukrainy wydała komunikat, w którym poinformowała o powrocie do kraju blisko 80 tys. osób. Jak przekazały służby, większość z nich to mężczyźni.

Od początku wojny do Polski przybyło ok. 700 tysięcy uchodźców z Ukrainy. Wojewoda Lubelski poinformował, że wśród uchodźców 90% to kobiety i dzieci.

Na uwagę zasługuje fakt, że uchodźcami z terenów objętych wojną są w zdecydowanej większości kobiety i dzieci oraz starcy. Z kolei w drugą stronę – na Ukrainę – jadą mężczyźni by wesprzeć swoje państwo w walce z agresorem. Często rezygnują z pracy w Polsce i w innych krajach.


 • Piknik z zawodnikami LUK Politechniki Lublin

  Piknik z zawodnikami LUK Politechniki Lublin

  W sobotę 7 maja odbędzie się w Lublinie piknik z siatkówką. Będzie można zdobyć autograf występujących w PlusLidze siatkarzy LUK Politechniki Lublin. Piknik zorganizowany zostanie na terenie Centrum Sportowo Rekreacyjnego Politechniki Lubelskiej. W planie są turniej siatkówki plażowej podczas którego zawodnicy lubelskiego klubu zagrają z kibicami, zdjęcia z zespołem, autografy, zabawy dla dzieci czy trening z …

  Czytaj dalejPiknik z zawodnikami LUK Politechniki Lublin

 • Sondaż IBRiS: wzrost poparcia dla PiS i Lewicy

  Sondaż IBRiS: wzrost poparcia dla PiS i Lewicy

  Według najnowszego sondażu pracowni IBRiS, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałaby je Zjednoczona Prawica uzyskując 35,9 proc. poparcia. Sondaż IBRiS przeprowadzony został na zlecenie Radia ZET. Rządząca Zjednoczona Prawica odnotowała wzrost poparcia o 1,7 pkt. w porównaniu z poprzednim badaniem tej pracowni. Drugie miejsce w sondażu zajęła Koalicja Obywatelska. Na KO zagłosowałoby …

  Czytaj dalejSondaż IBRiS: wzrost poparcia dla PiS i Lewicy

 • Fałszywe SMS od podszywających się pod PGE

  Fałszywe SMS od podszywających się pod PGE

  Oszuści podszywający się pod PGE wysyłają SMS z informacjami o niedopłacie za prąd. Grożą przy tym jego odcięciem. Oszuści wyłudzający pieniądze przy pomocy e-maili, SMS-ów czy rozmów telefonicznych to ostatnio plaga. Znane już metody ,,na wnuczka” czy ,,na policjanta” albo próby wyłudzenia podając się za konsultanta bankowego są coraz bardziej dopracowywane. Pojawiła się nowa metoda …

  Czytaj dalejFałszywe SMS od podszywających się pod PGE