Wolontariusze pomagają w budowie Hospicjum we Włodawie

Hospicjum we Włodawie gości kilkudziesięciu wolontariuszy z całej Polski, którzy przyjechali pomóc w budowie nowego budynku przy ulicy Pancerniaków. To już kolejna taka inicjatywa realizowana w ramach Ligi NGO.

We Włodawie budowany jest nowy budynek Hospicjum. W tym celu pojawiło się tam kilkudziesięciu ludzi z całej Polski, którzy postanowili pomóc w tej inicjatywie. Włodawskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” pomaga ciężko chorym mieszkańcom powiatu włodawskiego i parczewskiego. Nowy budynek hospicjum powstaje od ponad 10 lat. W przyśpieszeniu prac nad osiągnięciem upragnionego celu pomagają uczestnicy programu Liga NGOs. – Nasi wolontariusze to uczestnicy programu edukacyjnego Liga NGOs – wyjaśnia Michał Owczarski z Fundacji Życie, który jest organizatorem programu.

W tym roku dzielimy nasz wakacyjny czas pomiędzy budowę hospicjum włodawskiego a pomoc przy remoncie budynku hospicjum w Łabuńkach k. Zamościa. Oczywiście czas spędzany tutaj to nie tylko praca. To również możliwość lepszego poznawania się ludzi, nawiązywania kontaktów między organizacjami pozarządowymi, a także nieco odpoczynku w pięknej okolicy.

mówił Michał Owczarski, Fundacja Życie
Fot. Fundacja Życie

Wolontariusze wykonują prace porządkowe, ogrodowe, malują ogrodzenie. Pod nadzorem Prezesa Hospicjum Pana Andrzeja Puchali w ruch poszły nawet narzędzia budowlane.

Hospicjum to ważna sprawa. Chcielibyśmy dołożyć naszą cegiełkę do budowy tego dzieła. Jestem pełen podziwu dla ludzi, którzy latami, krok po kroku tworzyli tutejsze hospicjum. Do zrobienia zostało naprawdę niewiele, aby to miejsce stało się prawdziwą oazą nowego życia. W ramach Ligi NGOs mamy tu już trzeci turnus wolontariatu, ale mamy także szersze plany wsparcia hospicjum. Niebawem o tym poinformujemy mieszkańców Włodawy i województwa lubelskiego.

mówił Jacek Klimczak z Fundacji Życie

Liga NGOs to aktywizujący program społeczno-edukacyjny dla osób związanych z organizacjami pozarządowymi oraz dla tych, którzy chcieliby bardziej niż dotychczas zaangażować się w życie społeczne. Jednym z elementów programu jest wspólny wolontariat na rzecz wybranych inicjatyw społecznych.  Kolejna edycja Ligi NGOs rozpocznie się jesienią.

Czytaj również: