W tym roku przejdzie tzw. Marsz Równości w Lublinie

Organizatorzy manifestacji poinformowali, że w tym roku odbędzie się kolejny już, tzw. Marsz Równości w Lublinie. Padły także oskarżenia o homofobię Krzysztofa Żuka. Jaka jest konkretna data?

Podmioty organizujące Marsz Równości w Lublinie poinformowali oficjalnie, że w tym roku przez miasto przejdzie parada LGBT. Zakomunikowali to w mediach społecznościowych.

Jak co roku, z przyczyn bezpieczeństwa nie ujawniamy daty naszego marszu przed zarejestrowaniem zgromadzenia w urzędzie miasta.

informują organizatorzy

Co ciekawe, oprócz zapowiedzi marszu organizatorzy zarzucili także prezydentowi miasta Lublin – Krzysztofowi Żukowi – homofobię. Data wydarzenia nie jest znana, organizatorzy boją się o bezpieczeństwo manifestacji, więc zamierzają ją opublikować najpóźniej jak się da.

Środowiska LGBT poinformowały także, że na ich wydarzenie zostaną zaproszeni także delegaci zagranicznych misji dyplomatycznych w Polsce. Liczą, że w ten sposób podniosą poziom bezpieczeństwo zgromadzenia, – „Niestety ale nie możemy liczyć na współpracę z Miastem Lublin w tym zakresie.” – twierdzą działacze LGBT

Każdego roku w Lublinie swój opór pokazują także lubelscy konserwatyści. O opinię na temat zaproszeń dla dyplomatów poprosiliśmy Rafała Meklera, pełnomocnika struktur wojewódzkich Ruchu Narodowego oraz lidera Konfederacji w Lublinie.

Lobby LGBT działa w Polsce również za pośrednictwem dyplomacji Stanów Zjednoczonych. Mam nadzieję, że dyplomaci nie będą próbowali legitymizować pochodów skrajnej lewicy w Lublinie.

stwierdził Rafał Mekler, lider Konfederacji w Lublinie

Ponadto na marsz zaproszono także lewicowych i centrolewicowych parlamentarzystów z Lubelszczyzny: Michała Krawczyka, Joannę Muchę, Magdalenę Gąsior-Marek, Jana Łopatę oraz Jacka Burego. Żaden z nich jeszcze nie ustosunkował się do zaproszenia.

Impreza środowisk LGBT będzie organizowana w Lublinie po raz trzeci. W 2020 roku wydarzenie nie odbyło się z powodu pandemii koronawirusa oraz związanego z nią lockdownem. Manifestacja budzi skrajne emocje, od entuzjazmu po lewej stronie politycznej, po obrzydzenie wśród przedstawicieli prawicy. W 2018 oraz 2019 roku doszło do starć policji z kontrmanifestantami wobec marszu LGBT.

Każdego roku tzw. Marsz Równości w Lublinie gromadzi blisko tysiąc osób ze środowiska LGBT z Lubelszczyzny i z kraju. Drugie tyle osób pojawia się aby wyrazić swój sprzeciw wobec „ideologii LGBT”, która ich zdaniem uderza w wartości rodzinne. – Nie powstrzymacie nas, będziemy maszerować po równość! – napisał na Twitterze Bartosz Staszewski, jeden z głównych organizatorów marszu.

Czytaj też: Kolejna gmina pozywa Barta Staszewskiego

1 komentarz do “W tym roku przejdzie tzw. Marsz Równości w Lublinie”

Możliwość komentowania została wyłączona.