W Lublinie mieszka już ponad 400 tys. osób. Raport Unii Metropolii Polskich

Unia Metropolii Polskich zaprezentowała raport, z którego wynika m.in., że Lublin jest już ponad 400 tysięcznym miastem.

,,Miejska gościnność. Wielki wzrost, wyzwania i szanse. – Raport o uchodźcach z Ukrainy w największych polskich miastach” przygotowany został przez Unię Metropolii Polskich. UMP zrzesza 12 największych miast w Polsce. W zdecydowanej większości uchodźcy z Ukrainy zamieszkują właśnie miasta zrzeszone w UMP. Według raportu w Polsce mieszka obecnie prawie 3,2 mln obywateli Ukrainy. Aż 2,2 mln w miastach zrzeszonych w UMP.

Jednym z miast wchodzących w skład Unii Metropolii Polskich jest Lublin. Z raportu przedstawionego przez UMP wynika, że o 20 proc. wzrosła ludność Lublina od początku wojny na Ukrainie. W tym momencie stolica naszego regionu to już ponad 400 tysięczne miasto.

fot. UMP

Ukraińcy stanowią obecnie 17 proc. spośród liczącego 406 982 mieszkańców Lublina.

– czytamy w raporcie UMP

Szacuje się, że przed wojną w Polsce było ok. 1,5 mln Ukraińców. Obecnie Obecnie to prawie 3,2 mln. Migracja z ogarniętą wojną Ukrainy spowodowała, że liczba osób mieszkających w Polsce sięgnęła 41,5 mln.