Ukraińcy z fałszywymi dokumentami

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali kolejnych podróżnych, którzy przedstawili do kontroli granicznej fałszywe dokumenty.

Od początku roku podczas prowadzonych kontroli ujawniono już ponad trzysta fałszerstw.

13 kwietnia br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym, stawiło się dwóch obywateli Ukrainy. W czasie prowadzonej kontroli granicznej funkcjonariusz SG zauważył, iż mężczyźni zachowują się dość nerwowo. Podejrzewając, że takie zachowanie podróżnych może wynikać z powodu  nieprawidłowości w dokumentach przedstawionych do odprawy, postanowił wnikliwie je zbadać. Okazało się, iż panowie posługiwali się fałszywymi oświadczeniami, które miały potwierdzać podjęcie przez nich zatrudnienia na terytorium Polski.

Do podobnego zdarzenia doszło 14 kwietnia br., tym razem na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku. Tu do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym, stawiło się troje obywateli Ukrainy. W czasie prowadzonej kontroli granicznej, funkcjonariusz SG również dostrzegł nieprawidłowości w dokumentach przedstawionych do odprawy. Okazało się, iż dwaj mężczyźni oraz kobieta, także posługiwali się fałszywymi dokumentami, które miały potwierdzać podjęcie przez nich zatrudnienia w Polsce.

Były to już kolejne w  ostatnim czasie przypadki zatrzymania podróżnych, którzy próbowali wjechać do Polski, posługując się fałszywymi dokumentami potwierdzającymi podjęcie przez nich zatrudnienia. Od początku roku, funkcjonariusze NOSG podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili już ponad 300 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli. 

1 komentarz do “Ukraińcy z fałszywymi dokumentami”

Możliwość komentowania została wyłączona.