Tour de Pologne. Znamy dokładną trasę

 Tour de Pologne. Znamy dokładną trasę

Zdjęcie poglądowe / Pixabay

Tegoroczny Tour de Pologne zacznie się w Lublinie. Kolarze z całego świata rozpoczną swój rajd już 9 sierpnia. Znamy szczegóły trasy przez Lubelszczyznę.

Kolarstwo szosowe to dyscyplina, w której nasza ojczyzna odgrywa dość istotną rolę. Tour de Pologne to jeden z najważniejszych wyścigów kolarskich na świecie. Odcinek polski jest częścią cyklu ICI World Tour. Ostatni raz trasa najbardziej prestiżowego polskiego wyścigu kolarskiego wiodła przez Lubelszczyznę 12 lat temu.

W czwartek w Lublinie odbyła się specjalna konferencja dotycząca wyścigu oraz lubelskiego wkładu w tę imprezę sportową. W konferencji wzięli udział lubelscy samorządowcy: marszałek Województwa Lubelskiego (Jarosław Stawiarski), Prezydent Lublina (Krzysztof Żuk), Prezydent Zamościa (Andrzej Wnuk) oraz Prezydent Chełma (Jakub Banaszek). Ponadto na konferencji był także Czesław Lang, dyrektor generalny LANG Team, spółki organizującej wyścig.

Cieszę się, że przy okazji tak dużego wydarzenia zarówno jego uczestnicy, partnerzy, jak i kibice, odkryją Lubelskie. A tym samym zechcą lepiej poznać nasz region podczas turystycznych wyjazdów.

 powiedział Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski

Włodarz stolicy województwa zapowiedział, że miasto szykuje się na przyjazd gości z całego świata, ubogacona ma być w tym czasie oferta kulturalna miasta. Mówił o tym prezydent Żuk podczas czwartkowego spotkania w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

– Budujemy promocję Lublina i regionu poprzez sport, bo jest to promocja najbardziej efektywna. Wszystkim, którzy zechcą przyjechać do Lublina na inaugurację Tour de Pologne, zapewnimy dodatkowe atrakcje kulturalne.

zapowiedział Prezydent Lublina Krzysztof Żuk

Wyścig pierwszy raz zahaczy także o Chełm, to miasto także szykuje się na to wydarzenie sportowe. Prezydent Jakub Banaszek planuje z tej okazji nawet koncert, który ma przywitać kibiców.

To wszystko po to, żeby każdy widz, każdy kibic mógł poczuć fantastyczną atmosferę towarzyszącą zmaganiom kolarzy.

zapewnił Prezydent Chełma Jakub Banaszek

Piękne lubelskie krajobrazy przywitają nie tylko kibiców, ale przede wszystkim samych sportowców. Najważniejszy polski wyścig start zaliczy w Lublinie. Kolarze przejadą także przez Chełm i Zamość, a co za tym idzie przez tereny Wyżyny Lubelskiej, Pagórów Chełmskich oraz Roztocze.

W naszym województwie odbędą się dwa etapy wyścigu, Lublin-Chełm oraz Zamość-Przemyśl. Pierwszy rozpocznie się 9 sierpnia, drugi dzień później.

I etap: Lublin – Chełm, 216,4 km

Trasa początkowego etapu rozpocznie się w Lublinie i ruszy na południe, przez Bychawę, następnie przez tereny Roztocza rajd zahaczy o Batorz, Godziszów, Radecznicę czy Nielisz. Stamtąd droga niemal prosta do Chełma, po drodze kolarze przejadą także przez Krasnystaw i Rejowiec.

Etap 1 Tour de Pologne
Lublin-Chełm

II etap: Zamość – Przemyśl, 200,08 km

Trasa druga, prowadzić będzie z Zamościa do Przemyśla. Trasa wiedzie przez Roztocze Środkowe, w tym przez Krasnobród i Józefów, następnie rajd przejedzie przez malownicze tereny Puszczy Solskiej i Płaskowyżu Tarnogrodzkiego. Łukowa i Obsza będą jednymi z ostatnich miejscowości w naszym województwie, które odwiedzi tegoroczny Tour de Pologne.

Etap 2 Tour de Pologne
Zamość-Przemyśl

Będzie to już 78. Tour de Pologne UCI World Tour, w którym wezmą udział 23 drużyny kolarskie z całego świata. Wśród nich jako gospodarze także kolarze z drużyny polskiej. Rajd potrwa do 15 sierpnia 2021 r. Szczegółowe informacje na temat całego wyścigu możemy sprawdzić na stronie internetowej 78. Tour de Pologne.

Redakcja

Powiązane artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *