TOP 5 kierunków na UMCS

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej przekazał informację o wynikach rekrutacji na rok akademicki 2021/2022. Wśród najczęściej wybieranych kierunków na UMCS są psychologia, kryminologia i prawo.

Podczas tegorocznej rekrutacji chęć podjęcia studiów na UMCS-ie wyraziło 16 100 maturzystów. To o blisko tysiąc więcej niż w zeszłym roku. Ponownie hitem wśród kierunków na UMCS okazała się kryminologia. Ten nowy kierunek (pierwszy raz w ofercie UMCS-u pojawił się w zeszłym roku) jest bardzo oblegany. Na jedno miejsce jest ponad 16 chętnych.

Nie słabnie zainteresowanie studiowaniem psychologii i prawa. Od lat są to jedne z najpopularniejszych kierunków. W tegorocznej ofercie dla maturzystów UMCS przygotował nowości. Pojawiły się takie kierunki jak: geografia wojskowa i zarządzanie kryzysowe, italianistyka, pedagogika resocjalizacyjna, nauczanie fizyki i informatyki czy anglojęzyczny kierunek studiów II stopnia Data Science.

Zainteresowanie podjęciem kształcenia na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych I stopnia oraz jednolitych magisterskich wyraziło ponad 16 100 osób. Dane te są satysfakcjonujące dla naszej uczelni, bowiem pokazują wzrost zainteresowania kandydatów ofertą dydaktyczną UMCS.

informuje Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS w Lublinie

TOP 5 najchętniej wybieranych kierunków na UMCS

W tym roku największym zainteresowaniem kandydatów (pod względem liczby rejestracji na studiach stacjonarnych I stopnia i jednolitych magisterskich) cieszą się:

  1. Psychologia – stacjonarne jednolite magisterskie – 1498
  2. Kryminologia – stacjonarne pierwszego stopnia – 1133
  3. Prawo – stacjonarne jednolite magisterskie – 1079
  4. Finanse i rachunkowość – stacjonarne pierwszego stopnia – 975
  5. Anglistyka – stacjonarne pierwszego stopnia – 806

Za to pod względem liczby osób przypadających na jedno miejsce, w tym roku największym zainteresowaniem cieszą się następujące kierunki:

  1. Kryminologia – stacjonarne pierwszego stopnia – 16,19
  2. Psychologia – stacjonarne jednolite magisterskie – 12,48
  3. Finanse i rachunkowość – stacjonarne pierwszego stopnia – 6,96
  4. Anglistyka – stacjonarne pierwszego stopnia – 6,72
  5. Zarządzanie – stacjonarne pierwszego stopnia – 6,39

Czytaj również: