Sondaż: Na kogo zagłosujesz w wyborach prezydenckich?

Stan tegorocznych wyborów prezydenckich zmienia się jak w kalejdoskopie. Wybory 10 maja nie odbędą się. Jarosław Gowin porozumiał się z Jarosławem Kaczyńskim na temat przeprowadzenia wyborów w innym terminie.

Obiecaliśmy, że przygotujemy rozwiązania, które będą bezpieczne, demokratyczne i które pozwolą uniknąć kwestionowania wyników. Polskie państwo jest stabilne.

Jarosław Gowin

Zobacz też: Sejm odrzucił senackie veto, Gowin ramię w ramię z PiS

Jeśli wybory nie odbędą się 10 maja, wówczas Sąd Najwyższy ogłosi ich nieważność. Wówczas Marszałek Sejmu ogłosi nowe wybory prezydenckie na pierwszy możliwy termin. Marszałek Sejmu ma 14 dni na ich zarządzenie, odbyć się mogą tylko w dzień wolny od pracy przypadający w ciągu 60 dni od zarządzenia wyborów. Wybory mogą więc odbyć się na przełomie czerwca oraz lipca Kadencja obecnego prezydenta Andrzeja Dudy upływa dopiero 6 sierpnia, więc nie grozi nam problem nieprzeprowadzenia ich w odpowiednim terminie.

Spekuluje się, że rozpisanie nowych wyborów może oznaczać konieczność ponownej zbiórki podpisów przez komitety wyborcze, na co byłoby bardzo mało czasu, a biorąc pod uwagę panujące obostrzenia utrudniłoby to zbiórkę podpisów, zwłaszcza mniej rozpoznawalnym kandydatom. Możemy także oczekiwać, że Sejm wprowadzi wyjątki od wymogu zbiórki 100 000 podpisów poparcia dla dziesiątki kandydatów, którzy się zarejestrowali na tegoroczne wybory.

Wczoraj w telewizji publicznej odbyła się debata. 10 kandydatów starło się na wizji nie posiadając jednak możliwości zadawania pytań oponentom oraz riposty. Sposób przygotowania debaty prezydenckiej krytykują internauci.

A na kogo Wy oddacie swój głos? Zachęcamy do udziału w naszej sondzie.

119 komentarzy do “Sondaż: Na kogo zagłosujesz w wyborach prezydenckich?”

 1. Jakie wg redakcji było kryterium wyboru kandydatów do zdjęcia?

  • Co to za roznica jakie zdiecje zostalo wystawione i tak faworytem jest Andrzej Duda

    • Na razie to rządzi pan Kaczyński z panem Dudą, a nie Hołownia, po drugie nie stabilny emocjonalnie kandydat nie powinien zasiadać na fotelu prezydenta. Jeżeli jakimś cudem się Hołownia będzie w drugiej turze to głos oddaję na Andrzeja Dudę mimo że nie uważam go za najlepszą opcję.

     • Wyszukaj sobie w necie wzruszających się i robiących łzę prezydentów… Dudę też tam znajdziesz jak i innych zagranicznych mężów stanów

     • Bardzo fajne jest to że ludzie popierający Szymona Holownie są tacy asertywni i kulturalni coraz bardziej podoba mi się to żółte państwo, pan Szymon chyba uświadomił wszystkich że to my jesteśmy państwem i przywrócił wiarę w ludzi. Super naprawdę może to era końca z jadem

     • Co pan nazywa stabilnością emocjonalną ta łzę w oku ? , a Dudzie to się nie zdarzało a jak chwiał się na nogach napity jak autobus to się panu podoba? Każdy ma jakąś słabość

     • Duda to nie wyjscie z sytuacji mimo wszystko wolisz znowu zeby zadzila obluda czlowieku mysl troche

     • Jeżeli tak zrobisz to życzę Ci aby sumienie za to cie nie zjadło jak już zobaczysz co narobiłeś.

   • dokładnie Edward,ale to nie znaczy ,że nie mogę zagłosować na kogoś innego prawda?

   • Przykro mi Panie Edwardzie nie ma szans Pan Duda. Pan szuka innego kandydata. Wystarczy już tego nierządu pora na zmiany.

  • Najlepsi z debaty według dziennikarzy. Może dlatego? To w sumie nie jest istotne. Gdzie się nie wejdzie to pokazuje się tylko kilku spośród 10 kandydatów. Szokiem dla mnie jest fakt umieszczenia takich ludzi jak Tanajno czy Piotrowski w ankiecie.

   • To nie szok tylko demokracja uzbierali wystarczającą ilość głosów by wziąć udział w wyborach i mają to co chcieli. Zamiast pisać że ten jest nie dobry ten jest zły itd. to powiedz kto jest tym dobrym i uzasadnij to.

 2. Nie wiem kto bierze udział w tych sondażach ale uważam że w Polsce musi być mądry prezydent nie taki aktor co płacze bez wykształcenia bez znajomości języków obcych jak popatrzę na jego biografię co robił kim był to wg. mnie każdy mniej znany z olejem w głowie mógłby być prezydentem a mądrych ludzi w Polsce nie brakuje a nie takie beztalencie.

  • Andrzej prosi o jeszcze jedną szansę. Języków się nauczy, płakać na przemówieniach teżjuż nie będzie, tak mi obiecał wczoraj. Prosi tylko żebyś nie wnikał w jego biografię.

  • Ja też nie wiem kto to bierze udział w tych sondażach tvppis , gdzie takie beztalencie ma 61 procent

  • O. Krystno z całym szacunkiem dla p. przekonań to co teraz mamy czyli obecnego prezydenta to wykształcony człowiek ale niestety nieudolna marionetka w małym trybiku czy takiego prezydenta na kolejne lata chce pani naszym dzieciom i wnukom zafundować. Proszę poczytać program Szymona Hołowni i przemyśleć na spokojnie czy ten kandydat pomimo niedokończonych studiów nie jest lepszym rozwiązaniem za nim nie stoi żadna partia, żaden prezes a więc w nic nie jest umoczony i żadnej dyktaturze się nie podda to moje zdanie ale jak się okazuje nie tylko moje. Z pozdrowieniami sympatyk bezpartyjnego kandydata.

   • Jak zadna psrtia czytala pani kto jemu cala kampanie organizowal proponowal bym tez ich sprawdzic . Bo pomocnikow to ma niezlych wiekszosc po i psl to jaki on bedzie bezpartyjny ? Znajomosci robia swoje . Bosak jest jedynie dobrym wyborem . Jest osoba inteligentną i wyksztalcona

    • Nie mam nic do innych kandydatów…
     Natomiast Korwin Mikke źle się kojarzy a Bosak jest z tej partii…
     Dla innych Szymon jest nie do pokonania
     Ma różnorodną wiedzę pomaga i wspiera
     Inteligentny wrażliwy opanowany imię słuchać i rozmawiać….
     Teraz tylko on może powstrzymać tą polityczną farsę

    • Kacper ! Głos na Bosaka, to stracony głos… On nie ma szans , to nie ta liga, to nie ta klasa On nadaje się co najwyżej na drużynowe harcerzy.. Wykształcenie Bosaka średnie

     • Bosak jest jedynym kandydatem szanującym polską niepodległość i wolność gospodarczą, z bogatym doświadczeniem politycznym i biznesowym. Merytorycznie nie do zagięcia.

    • Tak tak Bosak jest wykształcony po szkole średniej i jeszcze studiów nie zaczął, a Hołowni brakuje tylko obrony pracy magisterskiej. Bosak się jeszcze pracą nie skalał, a Hołownia z niejednego pieca chleb jadł, zaczynał od pracy fizycznej.

  • Mamy teraz prezydenta który nie płacze i co jesteśmy zadowoleni. To ze płacze nie świadczy o jego słabości tylko o jego sile który nie będzie obojętny na nasze problemy bo jest takim samym człowiekiem jak my obywatel Rzeczpospolitej Polski Szymon Holownia ma mój głos ???? a co do języka obcego słyszałam jak pan Szymon mówi po angielsku i nie jaka się jak obecny prezydent

   • Widzę wywiad amerykański wydał dużo kasy na promowanie Hołowni przez podstawionych ludzi, a z czasem zaczynają wierzyć w to zwykli ludzie. Michał Kobosko wie jak się robi takie rzeczy doskonale.

    • Co za bzdura ? kolejne face krążące po necie. Współczuję takiej lekkiej wiary we wszystko co się przeczyta zamiast samemu drążyć temat i go poznać

   • Płaczę płaczę… Wystarczy wpisać w Google 😉 ale nie on pierwszy i nie ostatni. Ale on nie mówi głosem ludu a partii a do tego wstyd na arenie międzynarodowej ? nawet z kartki po angielsku mu ciężko czytać…

  • Krysia, język angielski opanowany super, rosyjski i niemiecki w stopniu komunikatywnym. Podejrzewam,że jesteś pani NIKT i próbujesz obrazić Szymona. Szymon jest super człowiek, pomaga ludziom w dwóch fundacjach w Afryce. A ty jakimi dokonaniami możesz się poszczycić? Tylko Szymon Hołownia ,takie Krysie to mogą pomarzyć o osiągnięciach Szymona. Beztalencie to napisało komentarz wyżej,wstyd Kryśka!!!!!!!

  • Oby nie musiała pani płakać. Odebrane to może zostać za teatrzyk, i wyśmieją pani łzy smutku czy radości…. Tak jak pani opiniuje emocje innych za złe.
   Jeśli Duda jest taki mądry to proszę go dla siebie wybrać, może chociaż panią uszczęśliwi..

  • Hihi za to teraz mamy bardzo mądrego prezydenta bo słucha się swojego jakiegoś kochającego koty Pana, a sam nie potrafi powiedzieć stop

   • Najlepszym rozwiązaniem dla mnie w takiej sytuacji jest zagłosowanie na pana Krzysztofa Bosaka, reprezentuje prawdziwe prawicowe poglądy, obiecał że nie podpisze żadnej ustawy podnoszącej podatki… Dobrego Dnia 🙂

    • Zagłosuj i zobaczysz jak to prezydent jednej partii nie będzie podpisywał…Ja już żadnemu kandydatowi partyjnemu nie wierzę Powodzenia

    • Obiecanki cacanki, ………, Duda też obiecywał pomoc frankiewiczom, kwotę 8 tys. wolną od podatku, wrak tupolewa i że nie będzie notariuszem rządu i co, po wyborach o wszystkim zapomniał, teraz znowu zaczyna obiecywać.

  • Kandydatem możesz być Ty. Jesteś wykształconya, masz talent, no i napewno języków obcych znasz że ho ho. No i nie jesteś uczuciowa bo nie płaczesz. Dawaj, startujemy.

  • Hołownia ma języki obce w małym paluszku ??‍♀️ nie to co Duda a łzy wzruszenia nie on pierwszy i ostatni, chce tego co większość zwykłych kowalskich, ma dobry plan, na którym nie partie a ludzie skorzystają najbardziej! No ale, żeby to wszystko wiedzieć, to trzeba zapoznać się z każdym kandydatem i wiedzieć co każdy oferuje i prywatnie jakimi są ludźmi. Z twojej wypowiedzi widać, że nie odrobiłeś lekcji ale masz jednego kandydata i innymi nawet się nie interesujesz… Powielasz fake które krążą po internecie.

  • Piszesz chyba o Dudzie bo to tuman ledwo dukający po angielsku i nie mający własnego zdania, ubezwłasnowolniony. W debacie jeden na jeden Hołownia elokwentny z którym można porozmawiać na każdy temat, znający bardzo dobrze j. angielski puścił by Dudę w skarpetkach.

 3. Nie rozumiem tego jak ludzie mogą wybierać Hołownie tylko dlatego, że znają go z mam talent i jest niby bezpartyjny, a zadaje się z tuskiem, chcę zabrać bogatym i dać biednym, a Unia jest dla niego ważniejsza od Polski, to jest masakra, ludzie, którzy się w ogóle polityka nie interesują, będą głosowali na niezrównoważonego emocjonalnie gościa, już chyba Duda lepszy, który wprowadza 50 podatków w miesiąc i przekupuje ludzi własnymi pieniędzmi.

  • NIE TYLKO z mam talent, JEST bezpartyjny, spotkał się z tuskiem 1 RAZ w 2013 chyba jak rozkręcił fundację pomagającą dzieciom w afryce, najważniejsi są dla niego LUDZIE, RÓŻNI, a ludzie będą na niego głosować, bo nadaje się idealnie, jest OPANOWANY, odważny, szczery, kulturalny, otwarty, słuchający, rozsądny, pewny siebie, charyzmatyczny, ITD

   • Bardzo opanowany jak płakał, gdy pierwszy raz w życiu czytał konstytucje, szczery? Skąd wiesz skoro nie rządził?, Chyba że znasz go osobiście, a z Tuskiem się wiele razy spotykał i jest to jego dobry znajomy, poglądy zmienia codziennie, najpierw mówi że nie podpisze związków partnerskich, później na live mówił, że podpisze, ogólnie polecam wpisać sobie w wyszukiwarkę „latarnik wyborczy” zrobić test i w ten sposób ocenić do kogo nam najbliżej, można też poznać innych kandydatów, jak odpowiadali na te same pytania, a nie że w ogóle polityka was nie interesuje i wybieracie gościa, który jest znany z dziennikarstwa

    • A co z tego że płakał? Jedno nie wyklucza drugiego. Przeżywacie to jakby kurde ryczał niczym niemowlę. Nie wiem czy to nawet nie było świadome posunięcie pokazania się z tej strony. Pooglądaj sobie inne jego wystąpienia, jeszcze nie widziałam żeby ktoś wyprowadził go z równowagi, gość jest nie do zagięcia. Wkurzyć się każdy może, zaśmiać też, zapłakać tak samo ludzka rzecz. Nie pierwszy raz czytał zdaje sie skoro cytuję ją jakby znał na pamięć. A ty skąd wiesz?? Tylko krowa nie zmienia zdania, partnerskie mylisz z małżeństwami. Test robiłam już, najbliżej mi do Hołowni choć nie zgadzam się z nim we wszystkim, w paru sprawach liczę że się doedukuje, to uważam że jest praktycznie idealny do tej roli, lepszego nie ma i raczej nie będzie.

     • Skoro wyszło ci, że najbliżej ci do Hołowni to spoko, u mnie miał najmniej procent razem z Biedroniem, ale to dlatego, że jestem prawicowy i nie lubię rozdawnictwa, ogólnie to chodzi mi o ludzi, którzy ślepo głosują na kogoś, bo go znają z tv, ale jeżeli zrobiłaś test i wyszło ci, że najbliżej ci do Hołowni, to nie będę się kłócić. Polecam tylko, żeby ludzie, którzy to czytają, też zrobili ten test, jeśli choć trochę interesują się polityką.

     • skoro blisko Ci również do faszyzmu no to masz już swojego kandydata. Bo Bosak to nie kto inny jak cwany wyszczekany lis, konfederaci to noefaszyści.

     • Glosuj na kogo chcesz, mój głos i moich 7 znajomych ma Szymon. Ale was boli fakt,że Bosak w polityce od 20 lat z marnym skutkiem, a Szymon działa od 3 m-cy i ma poparcie kilkuset tysięcy ludzi. Widocznie jest bardziej wiarygodny niż Bosak ,a ludziom program wyborczy Szymona jest bliższy niż Bosaka.

     • Więcej TVN-u wszystkim polecam. Na pewno będziecie mieli mniej poryte banie…
      Nawet nie widzicie co z w wami robią.

     • myślenie nie boli i na przyszłość .Niezależnie od tego co oglądam włączam myślenie analizuje, widzę słyszę,wyciągam wnioski.Ta władza musi odejść !!!!!

     • Ta władza musi odejść, na jej miejsce przyjdzie ta co już była – Hołownia i PO – i tak kurwa już 31 lat. Ludzie to debile.

     • TVN nie promuje Hołowni tylko kandydata PO, więc jak widzisz niema tu telewidzów tej stacji.

    • Masz oczy i uszy przysłonięte (też płaczącym) Bosakiem… I nic innego nie widzisz, bo tak co powiedzieli więc w to też wierzysz. Pomyśl sam i otwórz oczy

    • po punktach widać jakie mają poparcie Twoje wypisywane bzdury. Kłamanie to b.brzydki nawyk.

   • opanowany na pewno nie jest. Intencje może mieć dobre ale z racjonalnego punktu widzenia nie nadaje się na prezydenta. Bezpartyjność nie koniecznie jest jakimś super powodem by na niego głosować, pomoc dzieciom w afryce spoko, jeżeli chcielibyśmy mieć państwo które nie będzie przeszkadzać w pomocy innym to wg mojej opinii najlepszy może być pan Krzysztof Bosak z Konfederacji gdzie on jak również partia jest za tym by obniżyć podatki do minimum. Jeżeli to zrobimy będzie można spokojnie utworzyć prywatne fundacje które będą mogły zbierać pieniądze od ludzi którzy dobrowolnie chcą komuś pomóc, Jeżeli zamiast państwa takimi programami socjalnymi zaczną się zajmować organizacje charytatywne to społeczeństwo może będzie bardziej wyczulone na potrzeby drugiej osoby który nie będzie musiało się przejmować podatkami.

    Dobrego dnia! 🙂

  • z dwojga złego lepszy pan Andrzej 😛 Ale wygra pan Krzysztof Bosak 🙂 wierzę że Polskę może czekać lepsza przyszłość 🙂 Większość ludzi nie świadomie poddaje się manipulacji przez media, to jest jak reklama która manipuluje dziećmi by chciały jakiś konkretny produkt konkretnej marki. Tak jest w tym przypadku z panem Hołownią. Nie twierdzę że przez to głosują wszyscy jego zwolennicy ale spora część. Podobnie na pana Andrzeja głosuję część osób która jest „posłuszna” publicznej telewizji, która nie chce lub nie może zweryfikować informacji przedstawianej w telewizji. Gdyby w szkołach uczono np o technikach manipulacji człowiek byłby chociaż świadom tego kiedy ktoś próbuje go zmanipulować itp.

  • W takim razie Bosak jest też niestabilny emocjonalnie 😉 jak większość ludzi i głów państw. Wpisz w Google, to jak będziesz chciał, to i jego wzruszonego znajdziesz. A Bosak to młodsza wersja Korwina, tak swoją drogą

  • Przestań oglądać TVP bo wiadomości które prezentujesz tam produkują i szyją dratwą bo cieńsza nić by tego nie wytrzymała.

 4. Faworyt jest jeden! Najlepsza średnia ważona przeciętnego POLAKA. Czyli Pan Szymona Hołownia!

 5. Hołownia pachołek na usługach opozycji nieoficjalnie. Dalej Polacy nie myślą.

 6. Haha co za debil to przygotował. Każdy wie, że hołownia szans nie ma 🙂 ale propaganda tutaj, żal.pl

  • gdy okręt tonie i wiatry go przewracają ,a ON do obrony nie idzie, to gdzie nasz PREZYDENT DUDA jest ?

 7. Hołownia z ludźmi od Tuska. Proszczepionkowy pachołek tvnu i PO… Głosujcie dalej na to samo .. dramat

  Jeśli serce masz Polaka to głosujesz na Bosaka!

 8. hah sztuczne boty nabily poparcie shabes Gojowi Holowni, taktyki tuska widze

 9. Szymuś, jak patrzę na tego płaczacego chlopca to ma pusty smiech mnie zbiera, i ta laleczka ma być mężem stanu? Masakra ???

 10. Obiektywnie rzecz biorąc tylko Duda wie jakie funkcje pełni prezydent zna jezyki obce i najwazniejsze bo moze zapomnieliscie zniesione zostały wizy do USA !!!! A żaden z poprzednich prezydentów tego nie potrafił zrobić Andrzej jest poprostu prezydentem wszystkich ludzi nie tylko bogatych

 11. Czy ktoś wie, jakie tym razem służby specjalne stoją za Szymonem Hołownią?

 12. Jeśli jest cudownie to Duda, jeśli za PO było cudownie to Hołownia, jeśli chcemy normalności to Bosak.

  • Jakby nie jestem za bezkarnym poklepywaniem kobiet po tyłku. Poza tym nie ma szabs. Szkoda głosu.

 13. Widzę wywiad amerykański wydał dużo kasy na promowanie Hołowni przez podstawionych ludzi, a z czasem zaczynają wierzyć w to zwykli ludzie. Michał Kobosko doskonale wie jak się robi takie rzeczy…
  Tak jak Duda w poprzednich wyborach wygrał z pomocą wywiadu amerykańskiego i „trzech kelnerów”, chociaż pół roku przed wyborami pan Komorowski nie miał z kim przegrać.
  No ale PiS musi czuć amerykański oddech nad sobą, co by słuchać się amerykanów i przepłacać za kolejne zakupy wojskowe. Słuchaj się PiS, bo wstawimy Szymka za ciebie.
  A co na to PiS? Jak zwykle będzie mówił: „Tak, zdradziliśmy, tak zawaliliśmy coś… ale gdyby oni (PO) zdradziło, zawaliło, to dopiero byłaby tragedia!”.
  A ludzie jak zwykle to łykną jak ryba świeżą bułkę.

  • Bo?Bo lubi pan jak ktos daje komus z pana portfela i mowi, że to społeczny program? Bo nie ma żadnych wartosci? Ciekawe co panem kieruje.

 14. Jak ten Hółowniowy pajac będący mało śmiesznym klaunem TVNu i jednoczesnie szczepionkowym wrogiem ludzkości zostanie prezydentem to zmieniam obywatelsko. Chój… zostanę chociażby czechem.

  • Ty tak serio? Jak Duda i Kaczyński gadają raz to raz co innego to jest dobrze jak obiecują a gówno robią też jest dobrze jak dojebali podwyżki bo dali 500 to super co? No trzeba być bezmuzgiem brak słów ślepy czy co dopiero wł tv gdzie byłeś przez ten czas co robił Duda jak Kaczyński szmaci i gardzi ludźmi w dupie maja co z nami bd jak bd bo mają swoje 30 kafli

 15. Hołownia to taki drugi Biedroń, tyle że jeszcze większa pizda. Płakał do kamery jak rasowa ciota!

  • A ty to niby niewzruszony? Nigdy nie plakałeś? Jezeli nie to straszne. Wspołczuję. Ale za to widzę, że słownictwo opłakane.

  • A Duda to nie wył
   To że Duda z Kaczyńskim cały czas lecą w ciula nie znaczy że wszyscy
   Hołownia to swój człowiek tak samo jego jak i nas zad oszukiwał naciągał to jedyna osoba która może to ukrucic czas wybrać kogoś innego chyba że chcesz latać dziurę w budżecie przez całe życie jak znowu wygra Duda innaczej nie bd

 16. Ciekawe czy ci co którzy głosują na Hołownie wiedzą że za nim stoją ci sami ludzie co za Kidawa? Głosując na Holowinie glosujesz na PO, czyli powrót do przeszłości, żadnych zmian.

  • Głosuj na Dudę Kaczyński niech znowu ręce zaciera przez kolejne lata bd tylko podwyżki mało wam? Dajcie komuś innemu szansę chyba że ci z nimi dobrze xd

 17. Polecam wejść na profil konfederacji i sobie nieco przejrzeć. Jedyna prawdziwa opozycja. Nie mogą Państwo patrzeć wyłącznie na te partie przez pryzmat Korwina. Tam są prawdziwi posłowie, którzy walczą o polakow między innymi Braun i Berkowicz. Konfederacja albo kontynuacja. #Bosak2020

 18. Ślepy i głupi człowiek po prostu nie widział co Duda robił przez 4 lata brawa dla tego pana xd naprawdę aż tak zaślepia 500plus brak słów dali ci 500 ale dołożyli do rat otwórz oczy człowieku jeden z drugim nie czas już na zmiany? Dajcie szansę komuś komu dobrze z oczu patrzy kto chce coś zmienić i rozumie to co się dzieje stał z boku tak jak my i patrzył jak zad nas okrada ślepe społeczeństwo

 19. Obiecują gruszki na wierzbie biedota ręce zaciera a reszta ludzi będzie latać dziury w budżecie ????

 20. Wybaczcie ale duda teraz placze duda obieca znowu a inni nie obiecuja pieniedzy ktore dadza a w ratach odbiora obiecuja lepsze jutro ale komu teraz zaufac po kims takim co obiecywal a swoje robil juz wystarczy nie zrobil nic dobrego

 21. ? Brak slow wybiore dude a niech bd znowu podwyzka latanie dziury za nasz hajs holownia nie siedzial tyle lat nas nie kroil jak oni on kedyny tak jak my siedzial wodzial wszystko z boku co sie dzieje chce lepiej slepi ci co nie widza jedyny ktory innym pomaga brak slow na slepote ludzka

 22. Bez Boga ani do proga. P K Bosak jest katolickim prawym patriota opowiada się za dekalogiem i władze odda Jezusowi Królowi by ludzkie serca były pełne miłości do Boga i bliźniego

Możliwość komentowania została wyłączona.