Sondaż IBRiS: wzrost poparcia dla PiS i Lewicy

Według najnowszego sondażu pracowni IBRiS, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałaby je Zjednoczona Prawica uzyskując 35,9 proc. poparcia.

Sondaż IBRiS przeprowadzony został na zlecenie Radia ZET. Rządząca Zjednoczona Prawica odnotowała wzrost poparcia o 1,7 pkt. w porównaniu z poprzednim badaniem tej pracowni. Drugie miejsce w sondażu zajęła Koalicja Obywatelska. Na KO zagłosowałoby 26,3 proc. badanych. To nieznaczny wzrost o 0,1 pkt. proc.

Trzecie miejsce w sondażu przypadło Lewicy. Partia ta zdobyłaby 9 proc. głosów. Jest to największy wzrost poparcia, bowiem na Lewice chce głosować o 2,7. proc. więcej badanych niż ostatnio. Na partię Szymona Hołowni Polskę 2050 głos oddałoby 8,6 proc. badanych (wzrost o o 0,3 pkt. proc.).

Na PSL-Koalicja Polska swój głos oddałoby 5,1 proc. ankietowanych. To spadek – o 0,2 pkt. proc. w porównaniu do ostatniego badania zrealizowanego pod koniec marca. Największy spadek zanotowała jednak Konfederacja notując poparcie na poziomie 5 proc. W ostatnim badaniu na Konfederację chciało głosować 7,8 proc.

Odnotować warto, że 10,1 proc. potencjalnych wyborców nie wie, na kogo oddałoby swój głos. To mniej o 1,8 pkt. proc. w stosunku do badania z końca marca.

Sondaż IBRiS na zlecenie Radia ZET przeprowadzono 4 maja roku metodą telefoniczną CATI na próbie 1100 osób.


 • Piknik z zawodnikami LUK Politechniki Lublin

  Piknik z zawodnikami LUK Politechniki Lublin

  W sobotę 7 maja odbędzie się w Lublinie piknik z siatkówką. Będzie można zdobyć autograf występujących w PlusLidze siatkarzy LUK Politechniki Lublin. Piknik zorganizowany zostanie na terenie Centrum Sportowo Rekreacyjnego Politechniki Lubelskiej. W planie są turniej siatkówki plażowej podczas którego zawodnicy lubelskiego klubu zagrają z kibicami, zdjęcia z zespołem, autografy, zabawy dla dzieci czy trening z…

 • Sondaż IBRiS: wzrost poparcia dla PiS i Lewicy

  Według najnowszego sondażu pracowni IBRiS, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałaby je Zjednoczona Prawica uzyskując 35,9 proc. poparcia. Sondaż IBRiS przeprowadzony został na zlecenie Radia ZET. Rządząca Zjednoczona Prawica odnotowała wzrost poparcia o 1,7 pkt. w porównaniu z poprzednim badaniem tej pracowni. Drugie miejsce w sondażu zajęła Koalicja Obywatelska. Na KO zagłosowałoby…

 • Fałszywe SMS od podszywających się pod PGE

  Fałszywe SMS od podszywających się pod PGE

  Oszuści podszywający się pod PGE wysyłają SMS z informacjami o niedopłacie za prąd. Grożą przy tym jego odcięciem. Oszuści wyłudzający pieniądze przy pomocy e-maili, SMS-ów czy rozmów telefonicznych to ostatnio plaga. Znane już metody ,,na wnuczka” czy ,,na policjanta” albo próby wyłudzenia podając się za konsultanta bankowego są coraz bardziej dopracowywane. Pojawiła się nowa metoda…