Sondaż IBRiS: wzrost poparcia dla PiS i Lewicy

Według najnowszego sondażu pracowni IBRiS, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałaby je Zjednoczona Prawica uzyskując 35,9 proc. poparcia.

Sondaż IBRiS przeprowadzony został na zlecenie Radia ZET. Rządząca Zjednoczona Prawica odnotowała wzrost poparcia o 1,7 pkt. w porównaniu z poprzednim badaniem tej pracowni. Drugie miejsce w sondażu zajęła Koalicja Obywatelska. Na KO zagłosowałoby 26,3 proc. badanych. To nieznaczny wzrost o 0,1 pkt. proc.

Trzecie miejsce w sondażu przypadło Lewicy. Partia ta zdobyłaby 9 proc. głosów. Jest to największy wzrost poparcia, bowiem na Lewice chce głosować o 2,7. proc. więcej badanych niż ostatnio. Na partię Szymona Hołowni Polskę 2050 głos oddałoby 8,6 proc. badanych (wzrost o o 0,3 pkt. proc.).

Na PSL-Koalicja Polska swój głos oddałoby 5,1 proc. ankietowanych. To spadek – o 0,2 pkt. proc. w porównaniu do ostatniego badania zrealizowanego pod koniec marca. Największy spadek zanotowała jednak Konfederacja notując poparcie na poziomie 5 proc. W ostatnim badaniu na Konfederację chciało głosować 7,8 proc.

Odnotować warto, że 10,1 proc. potencjalnych wyborców nie wie, na kogo oddałoby swój głos. To mniej o 1,8 pkt. proc. w stosunku do badania z końca marca.

Sondaż IBRiS na zlecenie Radia ZET przeprowadzono 4 maja roku metodą telefoniczną CATI na próbie 1100 osób.


 • „Pomóżmy Bohaterom” – świąteczna paczka dla Kombatantów

  „Pomóżmy Bohaterom” – świąteczna paczka dla Kombatantów

  W ramach akcji „Pomóżmy Bohaterom” – świąteczna paczka dla Kombatantów z zakupionymi darami Wolontariusze Fundacji im. Kazimierza Wielkiego razem z członkami Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręg Lubelski odwiedzili Kombatantów polskiego podziemia niepodległościowego z Narodowych Sił Zbrojnych, Armii Krajowej, Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość oraz ich rodziny z Lubelszczyzny. Przekazali Kombatantom paczki żywnościowe z produktami najwyższej…

 • Szkolili z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

  Szkolili z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

  W dniu 20 grudnia 2023 roku XXIX Liceum Ogólnokształcące w Lublinie stanęło na pierwszej linii w kształtowaniu umiejętności pierwszej pomocy przedmedycznej wśród młodych osób. W ramach innowacyjnego szkolenia, blisko 150 uczestników miało okazję doskonalić się w udzielaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz obsłudze automatycznego defibrylatora AED na profesjonalnych trenażerach. Szkolenie zostało zrealizowane przez Wolontariuszy Fundacji im. Kazimierza…

 • Szkolenie proobronne z postaw strzeleckich i bezpiecznej obsługi broni

  Szkolenie proobronne z postaw strzeleckich i bezpiecznej obsługi broni

  W ramach minigrantów na inicjatywy wolontariackie Wolontariusze Fundacji im. Kazimierza Wielkiego zrealizowali szkolenie proobronne z postaw strzeleckich i bezpiecznej obsługi broni w obrębie programu „Wsparcie Organizacji Wolontariatu w NGO – WOW w NGO!” edycja 2023, organizowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, który jest realizowany w ramach Korpusu Solidarności – Rządowego Programu…