Skazańcy będą pracować w zakładach mięsnych

 Skazańcy będą pracować w zakładach mięsnych

Źródło: Zakład Karny w Zamościu / kpt. Jarosław Małecki

Zakład Karny w Zamościu podpisał umowę z zakładami mięsnymi Wasąg.  Umowę w tej sprawie podpisał ppłk Jacek Zwierzchowski, dyrektor Zakładu Karnego.

Dyrektor Zakładu karnego w Zamościu, ppłk Jacek Zwierzchowski podpisał umowę z Maciejem Wasągiem, współwłaścicielem spółki Wasąg. Współpraca pozwoli na zatrudnienie odpłatne skazanych na rzecz zakładu pracy.

Choć umowa zakłada, że jedynie 20 osadzonych będzie w pracowało w zakładach mięsnych to jest Zakład Karny w Zamościu przekonuje, że to ważny kontrahent.

Przy podjętych przez jednostkę działaniach, które mają na celu zwiększenie zatrudnienia, liczy się każdy pracodawca. Zatrudnienie jest jedną z najważniejszych form oddziaływania na osoby pozbawione wolności, która umożliwia osiągnięcie pożądanych efektów ekonomicznych i korzyści społecznych, jak również sprzyja kształtowaniu w skazanych społecznie pożądanych postaw. – czytamy w komunikacie prasowym wydanym przez kpt. Jarosława Małeckiego z Zakładu Karnego w Zamościu.

Dzięki tej umowie więźniowie będą świadczyć usługi odpłatnie, w części odciążając Skarb Państwa, który łoży na utrzymanie pobytu osadzonych w Zakładzie Karnym.

Redakcja

Powiązane artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *