Sanepid uchylił 15 tys. zł kary, którą nałożono na zamojską restaurację. „Prezent dla szefowej na Dzień Kobiet”

 Sanepid uchylił 15 tys. zł kary, którą nałożono na zamojską restaurację. „Prezent dla szefowej na Dzień Kobiet”

Źr: Laser Factory Zamość

Centrum Rozrywki Laser Factory Zamość to jeden z pierwszych lokali w Polsce, który dołączył do akcji obywatelskiego nieposłuszeństwa #OtwieraMy. Od początku przedsiębiorcy borykają się ze służbami państwowymi. Dziś Sanepid uchylił decyzję o nałożeniu na lokal 15 tyś. zł kary. Przed właścicielami także batalia w sądzie.

Lubelski Sanepid uchylił dziś karę, którą nałożono na lokal Laser Factory w Zamościu 7 grudnia 2020 roku oraz przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia. Właściciele restauracji świętują zwycięstwo i szykują się na kolejne potyczki z władza.

O lokalu zrobiło się głośno gdy właściciele podjęli decyzję o złamaniu zakazu prowadzenia działalności gospodarczej po wyroku Wojewódzkiego Sąd Administracyjnego w Opolu, który stwierdził, że kara administracyjna wydana przez Sanepid na fryzjerze wiosną tego roku była bezprawna ponieważ opierała się o bezprawnym rozporządzeniu Rady Ministrów. Na początku stycznia policja nachodziła lokal niemal codziennie.

Zrobiliśmy koło siebie dużo szumu, ale to nie było celem naszej akcji. Chcieliśmy po prostu walczyć o sprawiedliwość i utrzymać miejsca pracy, utrzymać swój lokal, w który włożyliśmy dużo serca, czasu i pieniędzy, oraz zarobić na utrzymanie swojej rodziny: również mamy dzieci, kredyty, leasingi sprzętu w lokalu. – tłumaczy Paulina Panek, współwłaścicielka lokalu.

11 marca odbędzie się pierwsza rozprawa sądowa, w której Laser Factory będzie się bronić przed zarzutem łamania obostrzeń sanitarnych. Restauracja prowadzi zrzutkę na pomoc prawną, którą można wesprzeć pod tym linkiem.

Redakcja

Powiązane artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *