Rozbudowa infrastruktury wokół Zalewu Kraśnickiego

 Rozbudowa infrastruktury wokół Zalewu Kraśnickiego

Źr: UM Krasnik

Rozpoczynają się prace nad Zalewem Kraśnickim. Co miasto planuje zbudować?

W ubiegłym tygodniu miasto przekazało teren pod roboty firmie, która wykona rozbudowę infrastruktury przy Zalewie Kraśnickim. Wszystkie prace warte 900 tys. zł mają zostać ukończone do końca czerwca.

Nowa infrastruktura ma zwierać dwa skanalizowane kontenery sanitarne z toaletami oraz natryskami. Na plaży stanąć ma 30 dużych parasoli, nowe przebieralnie a także wieża dla ratowników.

W okolicy powstać mają także zadaszone wiaty z miejscami na grilla i stoły do gier planszowych: szachów oraz chińczyka, a także stoły do ping-ponga.

– Wzbogacimy nie tylko wypoczynkową część infrastruktury nad zalewem, ale zadbamy także o funkcję edukacyjną tego terenu. W kolejnym etapie inwestycji zabezpieczony i wyeksponowany zostanie odkryty kilkanaście lat temu zabytkowy piec do wypału cegieł, zlokalizowany przy parkingu – podkreśla burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk.
 

Inwestycja będzie realizowana z unijnym dofinansowaniem z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Wykonawcą części zadania dotyczącej infrastruktury rekreacyjnej i sanitarnej jest Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych inż. Michalina Pietrzyk z Kraśnika.

Redakcja

Powiązane artykuły

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments