Rada Miasta Puław odrzuciła petycję działacza LGBT

Radni puławscy odrzucili petycję środowiska lewicowego w sprawie podjętej w 2019 roku tzw. uchwały anty-lgbt.

Podczas XXX sesji Rady Miasta puławscy radni zajęli się m.in. petycją środowiska lewicowego, w której wnioskodawcy apelowali o uchylenie stanowiska z 2019 roku. Argumentowali, że stanowisko jest szkodliwe i wpływające niekorzystnie na wizerunek Puław.

W sprawie petycji głosowało 21 radnych. 11 opowiedziało się za odrzuceniem petycji, 9 było za jej przyjęciem, 1 się wstrzymała. Stanowisko wnioskodawców zaprezentował Dawid Socha z Forum Młodych Socjaldemokratów i Beata Wicha z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. 

Jestem gejem i uświadomiłem to sobie w wieku około 14-15 lat. Moja droga do zrozumienia tego, a przede wszystkim zaakceptowania samego siebie była długa

powiedział podczas sesji RM przedstawiciel Forum Młodych Socjaldemokratów, Dawid Socha

Po obradach zapytaliśmy o komentarz radnego Ignacego Czeżyka, który głosował za odrzuceniem petycji. Radny podkreśla, że stanowisko podjęte w 2019 roku nie jest przeciwko ludziom o orientacji innej niż heteroseksualna, ale ma za cel uchronić dzieci przed sex-edukatorami.

Mamy moralną potrzebę zareagowania i dodania otuchy tym wszystkim, którzy pracują z młodzieżą: nauczycielom, wychowawcom i animatorom kultury i sportu.  Ażeby wychowywać silny charakter, który w trudnych chwilach się sprawdzi. Jesteśmy teraz na etapie obrony, czyli stawiania bastionów przeciw nowej ideologii marksistowskiej, która wyraża się w pełnej wolności ciała.

mówił radny Ignacy Czeżyk

Całość obrad można obejrzeć TUTAJ

1 komentarz do “Rada Miasta Puław odrzuciła petycję działacza LGBT”

Możliwość komentowania została wyłączona.