Prezydent Lublina: wspierajmy mieszkających w Lublinie obywateli Ukrainy

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk w mediach społecznościowych zwrócił się o wspieranie Ukraińców mieszkających w Lublinie.

Krzysztof Żuk wspomniał także o liście, który wysłał w połowie lutego do merów ukraińskich miast partnerskich i zaprzyjaźnionych Lublina, w którym napisał ,,W imieniu własnym i mieszkańców Lublina pragnę przekazać wyrazy solidarności i wsparcia. W tych trudnych chwilach możecie liczyć na naszą pomoc i solidarność.”

Prezydent Lublina napisał, że liczy na podjęcie zdecydowanych kroków przez UE i NATO wobec Rosji.

W obliczu agresji Rosji wobec Ukrainy, która w zasadzie stała się faktem uważam, że nie możemy pozostać obojętni i liczę na to, że zarówno Polska, jak i Unia Europejska oraz państwa NATO podejmą zdecydowane kroki wobec państwa, które otwarcie i brutalnie łamie prawo międzynarodowe.

– napisał w mediach społecznościowych Krzysztof Żuk

Według oficjalnych danych w Lublinie mieszka ponad 3 tysiące studentów oraz wielu pracowników pochodzących z Ukrainy. W ramach akcji ,,Lublin solidarny z Ukrainą” iluminacje na placu Litewskim rozświetlą się w barwach ukraińskiej flagi, a niebiesko-żółto zaświeci się Arena Lublin. W takich barwach zostanie podświetlona także fasada Centrum Spotkania Kultur.

fot. UML