Prezydent Lublina skarży się na brak rządowej pomocy

Rządzący Lublinem Krzysztof Żuk w mediach społecznościowych skarży się na brak rządowej pomocy finansowej. Prezydent miasta stwierdził, że rząd dofinansowuje tylko te samorządy, które powiązane są z obecnie rządzącym obozem.

Krzysztof Żuk na Facebooku zamieścił dziś wpis, w którym zarzuca rządzącym dzielenie pomocy finansowej na zasadzie ,,równi i równiejsi”.

Dziś poznaliśmy wyniki kolejnego naboru do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Na liście projektów dofinansowanych w województwie lubelskim jest 106 pozycji. Próżno szukać wśród nich projektu zgłoszonego przez Lublin – napisał na swoim profilu prezydent Lublina, Krzysztof Żuk.

Prezydent Lublina wskazał, na brak dofinansowania budowy nowego Dworca Metropolitalnego. Dworzec ten jest inwestycją o znaczeniu istotnym nie tylko dla miasta, ale ważnej dla całego regionu – napisał.

Znowu ZERO złotych rządowej pomocy finansowej dla Lublina. Dziś poznaliśmy wyniki kolejnego naboru do Rządowego…

Opublikowany przez Krzysztofa Żuka Środa, 31 marca 2021

Wsparcie finansowe w ramach rządowego funduszu inwestycji lokalnych i jak się może wydawać krytykę samorządowców powiązanych z PO ocenił poseł PiS Sylwester Tułajew, stwierdzając, że ,,politycy PO zwijali Polskę powiatową”.