Potrącił pieszego i uciekł

Bialscy policjanci zatrzymali 25-latka podejrzanego o potrącenie pieszego oraz ucieczkę z miejsca wypadku. Do zdarzenia doszło w miniony piątek na ulicy Brzegowej w Białej Podlaskiej.

W weekend bialski sąd zastosował wobec mężczyzny dozór Policji. O dalszym jego losie zadecyduje sąd. Zarzuty w tej sprawie usłyszała też 17-letnia pasażerka volkswagena.

Do wypadku doszło w piątkowy poranek na ulicy Brzegowej w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że kierujący samochodem osobowym marki volkswagen zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie potrącił prawidłowo idącego pieszego. Po tym porzucił uszkodzone auto i uciekł z miejsca nie udzielając pomocy poszkodowanemu. W wyniku zdarzenia pieszy doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala.

Z relacji świadków wynikało, że kierowca nie podróżował sam. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 25-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej oraz jego 17-letnią znajomą, którzy próbowali ukryć się przed mundurowymi na nieużytkach. Od 25-latka pobrana została krew do badań na zawartość substancji niedozwolonych w organizmie. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia, usłyszał też zarzuty.

Nawet 5,5 roku pozbawienia wolności

W miniony weekend Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zastosował wobec mężczyzny dozór Policji. Funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności sprawcy. Za spowodowanie wypadku  i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara do 5,5 roku pozbawienia wolności.

Zarzuty usłyszała też 17-letnia mieszkanka gminy Biała Podlaska, pasażerka volkswagena. Zgodnie z obowiązującymi przepisami nieudzielenie pomocy zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

fot: biala-podlaska.policja.gov.pl