Pijana kobieta prowadziła auto z dziećmi w środku

 Pijana kobieta prowadziła auto z dziećmi w środku

Fot. lubelska policja

Kobieta kierowała skodą octavią mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. W pewnym momencie straciła panowanie nad pojazdem i dachowała. W środku była dwójka małych dzieci.

Do zdarzenia doszło w niedzielę w miejscowości Niewęgłosz na drodze wojewódzkiej. Prowadząca samochód osobowy marki Skoda Octavia, 38-letnia mieszkanka gminy Ostrówek dachowała w przydrożnym rowie. Kobieta twierdziła, że sięgała po telefon komórkowy w skutek czego straciła panowanie nad autem.

Okazało się, że 38-latka że w chwili zdarzenia kierująca była pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało 1,5 promila w organizmie. Do tego w samochodzie znajdowała się dwójka dzieci w wieku dwóch lat i pięciu miesięcy.

Teraz kobiecie za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi kara do 5 lat więzienia. Natomiast za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości do 2 lat pozbawienia wolności. 38-latka musi się również liczyć z zapłatą świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata.

Redakcja

Powiązane artykuły

1 Comment

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *