Patryk Czerwonka nowym Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu

Podczas czwartkowej sesji rady powiatu hrubieszowskiego doszło do wyboru nowego wiceprzewodniczącego i nowego członka zarządu powiatu.

W styczniu tego roku Michał Miścior (radny PSL) zrezygnował z pełnienia funkcji zastępcy Przewodniczącego zarządu powiatu hrubieszowskiego. Zastąpił go na tym stanowisku Jan Kuropatwa, który następnie został Przewodniczącym Rady. Wobec wakatu na stanowisku Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu w środę 28 kwietnia doszło do głosowania nad kandydaturami na to stanowisko. Były dwie: Danuty Muzyczki i Patryka Czerwonki. Głosowanie wygrał Patryk Czerwona otrzymując 11 głosów. Danuta Muzyczka głosów otrzymała 8. Aktualnie Przewodniczący i Wiceprzewodniczący to:

  • Kuropatwa Józef – Przewodniczący Rady Powiatu 
  • Staszczuk Stanisław – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu
  • Czerwonka Patryk – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu

W czwartek doszło także do głosowania nad nowym członkiem zarządu powiatu. Do grona Aneta Karpiuk (starosta, przewodniczący zarządu), Marek Kata (wicestarosta), Paweł Augustynek (członek) i Andrzej Barczuk (członek) dołączył Jakub Czerw.

Głosowanie było konieczne ze względu na rezygnację z funkcji członka zarządu Tomasza Ożoga, która miała miejsce w lutym. Cała sytuacja jest jednak znacznie bardziej zagmatwana niż mogłoby się wydawać. Tomasz Ożóg bowiem po rezygnacji, złożył jej wycofanie. Władze powiatu rezygnację przyjęły, ale później złożonego odwołania już nie. Tomasz Ożóg szukał wsparcia u samego wojewody Lecha Sprawki. Wojewoda skierował w jego sprawie pismo do zarządu powiatu. Lech Sprawka uważa, że Ożóg nadal jest członkiem zarządu powiatu, ponieważ wycofał swoją rezygnację. Pomimo pisma wojewody głosowanie się odbyło i wybrano nowego członka zarządu. Wbrew wojewodzie. Jakub Czerw wskazany został przez starostę Anetę Karpiuk. Uzyskał 11 głosów poparcia. 4 osoby były przeciw. 1 się wstrzymała.

Zmiany personalne w zarządzie starostwa hrubieszowskiego wynikać mogą ze sporu pomiędzy PSL a PiS. W czerwcu zeszłego roku doszło do odwołania Maryli Szymczuk, starosty z PiS. Nowym starostą została Aneta Karpiuk, która także była w PiS, ale podjęła współpracę z PSL.

Zobacz także: Odwołali starostę hrubieszowskiego, Marylę Szymczuk z PiS