Partia Zbigniewa Ziobro grozi pozwem internaucie

 Partia Zbigniewa Ziobro grozi pozwem internaucie

Zbigniew Ziobro/domena publiczna

Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry wysłała list do centrali Facebooka, w którym wzywa do usunięcia wpisu jednego z użytkowników.

Chodzi o grafikę z informacją, jakoby politycy formacji mieli zaszczepić się na COVID-19 bez kolejki. Jeden z użytkowników Facebooka na swoim profilu udostępnił grafikę z wizerunkami 18 parlamentarzystów Solidarnej Polski z podpisem: „Zaszczepieni poza kolejnością i jakoś cisza wokół afery pisowskich aparatczyków. To jest ich moralność”.

Fot. FB

Politycy Solidarnej Polski postanowili zareagować i wysłali list do centrali Facebooka w Irlandii.

Na administrowanym przez Państwa serwisie społecznościowym facebook.com znajdują się wpisy, które – poprzez zawarte w nich nieprawdziwe i obraźliwe treści – naruszają dobra osobiste Solidarnej Polski oraz pomawiają wymienionych z imienia i nazwiska posłów na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

Jacek Ozdoba, poseł Solidarnej Polski

Liderzy Solidarnej Polski zwrócili się do administratora Facebooka.

Administrator portalu internetowego odpowiada na podstawie art. 24 § 1 k.c. za własne działania naruszające dobra osobiste osób trzecich, które polegają na rozpowszechnianiu i utrzymywaniu cudzych informacji naruszających te dobra za pośrednictwem strony internetowej.

Liderzy Solidarnej Polski

Liderzy zwrócili się także do użytkownika, który rozpowszechnił grafikę. Politycy Solidarnej Polski domagają się przeprosin w oświadczeniu, które na profilu użytkownika – ich zdaniem – powinno być zamieszczone przez 7 dni bez przerwy.

Redakcja

Powiązane artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *