Ostatnie kwietniowe terenowe akcje poboru krwi

 Ostatnie kwietniowe terenowe akcje poboru krwi

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie informuje o możliwości oddania krwi w poniedziałek 27 kwietnia w Tomaszowie Lubelskim przy ul. Rynek 12 w godzinach od 8:00 do 12:00 oraz w Puławach na Placu Chopina w godzinach od 9:00 do 13:00. Ostatnia akcja terenowa poboru krwi odbędzie się 29 kwietnia w Łęcznej, przy Dworcu Łęczyńskim w godzinach od 8:30 do 13:00.

Na stronie RCKIK czytamy: ,,W związku z wyjątkową sytuacją związaną z epidemią koronawirusa i wzrastającą liczbą osób hospitalizowanych, zwracamy się do Honorowych Dawców Krwi oraz wszystkich zdrowych osób, które o ostatnim czasie nie podróżowały do innych krajów i nie miały kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną, o zgłaszanie się do centrów krwiodawstwa w całej Polsce w celu oddania krwi.”

Zachęcamy do tego, by jeśli takie możliwości występują oddać krew, która jest teraz na wagę złota. Warto także śledzić informacje na stronie RCKIK, ponieważ czasem zdarza się, że krewi danej jest wystarczająco.

Redakcja

Powiązane artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *