Nielegalnie produkował alkohol

Za nielegalną produkcję alkoholu odpowie 70-letni mieszkaniec gminy Borki. Podczas przeszukania jego posesji kryminalni zabezpieczyli aparaturę do produkcji alkoholu, beczki z zawartością „zacieru” oraz gotowy już produkt.

W czwartek radzyńscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku Delegatury Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej weryfikując posiadane informacje dokonali przeszukania posesji w jednej z miejscowości położonej w gminie Borki. W trakcie prowadzonych czynności mundurowi w kotłowni domu ujawnili i zabezpieczyli aparaturę do produkcji alkoholu. Łącznie zabezpieczyli 360 litrów „zacieru” i niemal 7 litrów gotowego alkoholu. Z ustaleń policjantów wynika, że domową produkcją alkoholu zajmował się 70-latek, mieszkaniec gminy Borki.

Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Obowiązujące w Polsce przepisy zabraniają produkcji alkoholu bez odpowiedniego wpisu do rejestru producentów. Czyn taki jest traktowany jako przestępstwo zagrożone kara pozbawienia wolności do roku. Mężczyzna będzie tez musiał pożegnać się z zabezpieczonym sprzętem i wyprodukowanym trunkiem.