Niebawem rząd ogłosi decyzję ws. obostrzeń na Wielkanoc

 Niebawem rząd ogłosi decyzję ws. obostrzeń na Wielkanoc

Mateusz Morawiecki/domena publiczna

Rząd ma wprowadzić nowe obostrzenia, które obowiązywać będą podczas nadchodzących świąt Wielkiej Nocy. Nieoficjalnie mówi się o zamknięciu całego kraju.

W środę lub najpóźniej w czwartek odbyć ma się rządowa konferencja prasowa, na której zaprezentowane zostaną kolejne restrykcje, jakie rząd wprowadzić ma na czas Wielkanocy. Wszystko w imię walki z trzecią falą pandemii Covid-19.

Dane epidemiczne są dalej niepokojące. Niemcy, Czesi i inne kraje wokół nas wprowadzają nowe obostrzenia. My także, najpóźniej w czwartek przedstawimy nowe obostrzenia. Wszystko po to, aby „przydusić” wirusa raz jeszcze i doczekać do tego momentu, kiedy będziemy mogli powiedzieć, że odporność zbiorowa wygrała z wirusem”

zapowiedział premier Mateusz Morawiecki

Rząd zapowiedział nowe obostrzenia, które najpóźniej w czwartek mają zostać ogłoszone. Rozważa się różne scenariusze. Wśród nich zmniejszenie liczby osób w sklepach, zmniejszenie liczby osób w kościołach, zamknięcie marketów budowlanych, sklepów RTV/AGD, przemieszczanie się jedynie w gronie osób bliskich (rodziny). To ostatnie rozwiązanie ma dotyczyć podróży podczas Wielkanocy.

Redakcja

Powiązane artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *